a

Spacer z przewodnikiem - Stare Miasto Cię zaskoczy! - Skarb Starego Miasta

31.08.2017
18:00

Cykl spacerów - Stare Miasto Cię zaskoczy!. W programie przewidziano aż siedem różnych wycieczek, podczas których przewodnicy będą chcieli pokazać przestrzeń Starego Miasta nieco inaczej niż zwykle. Nie będą koncentrowali się na architekturze, najważniejszych datach i wydarzeniach związanych z miejscami, które odwiedzi wycieczka. Przewodnicy chcą opowiedzieć historie miłosne, przywołać postaci wielkich poznańskich podróżników, przypomnieć historię Powstania Wielkopolskiego, poczuć się przez chwilę jak w Rzymie, Paryżu czy Berlinie, wreszcie razem z najmłodszymi poszukać staromiejskiego skarbu!

Cykl finansowany jest ze środków Rady Osiedla Stare Miasto w ramach konkursu "Staromiejskie Inicjatywy Osiedlowe" dlatego udział w wycieczkach jest całkowicie bezpłatny.

  • 31.08 (czwartek) godz.18: Skarb Starego Miasta
    Przewodnik: Jarek
    Opis: Po raz pierwszy w historii naszej grupy zapraszamy na wycieczkę tematyczną dla dzieci! Spacer jest połączeniem zwiedzania i elementów gry miejskiej. Uczestnicy na trasie wycieczki poznają poznańskie legendy i najciekawsze zabytki Starego Miasta. Staną także przed zadaniem otwarcia tajemniczej skrzynki, która będzie skrywała tytułowy Skarb Starego Miasta.

(wycieczka dla dzieci w wieku 7-10 lat; liczebność grupy ograniczona - wymagane wcześniejsze zapisy mailowe: przewodnicy@popoznaniu.pl, w odpowiedzi podamy miejsce rozpoczęcia wycieczki; przewodnik nie bierze odpowiedzialności za dzieci w trakcie spaceru - każde dziecko powinno przyjść z opiekunem; jeden opiekun może przypadać na kilkoro dzieci) - BRAK MIEJSC.

_
opr.LT