plakat

Poznańskie Targi Piwne to unikatowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja, by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa.

Przez trzy dni uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami sztuki piwowarskiej, skosztować piwa z blisko 70 rzemieślniczych browarów, oraz wysłuchać wielu ciekawych prelekcji na jego temat. Nie zabraknie też miodów pitnych i cydrów!

Smakosz dobrego piwa to najczęściej również wielbiciel dobrego jedzenia. Dlatego w sąsiadującej hali, w tym samym czasie podczas Street Food Spot, będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 50 food trucków i stoisk gastronomicznych.

Gala finałowa X Konkursu Piw Rzemieślniczych, IX Poznański Konkurs Piw Domowych czy Piwna Matura, to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Na targowej scenie wystąpią osobistości doskonale znane i szanowane w branży piwowarskiej. W strefie chilloutu i rozrywki odwiedzający będą mogli się zintegrować podczas gry w piłkarzyki i planszówki oraz posłuchać koncertu.

W atmosferze dobrej zabawy zwracana będzie także uwaga na istotne kwestie społeczne. Impreza, która skupia wokół siebie tak wiele osób z różnych środowisk jest również platformą do dzielenia się wiedzą na temat zdrowia. Program edukacyjny PTP to już czwarta edycja innowacyjnego projektu, bo działania edukacyjne nie stoją w kontrze do kulturalnej zabawy przy piwie, ale wspierają ją, obalając stereotypowe postrzeganie spożywania alkoholu.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego golibrody i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację "Kapitan Światełko", której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Movember to akcja, która narodziła się w 2003 roku w Australii. Travis Garone i Luke Slattery zebrali kolegów i wspólnie przez miesiąc zapuszczali wąsy. Postanowili wykorzystać je do prowokowania rozmów o profilaktyce męskich nowotworów. Badania profilaktyczne męskich nowotworów są proste i może zrobić je każdy. Aby jednak każdy mógł się o tym dowiedzieć, potrzebne jest rozmawianie o akcji Movember.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

Godziny otwarcia:

  • czwartek - 16.00 - 24.00
  • piątek - 12.00 - 1.00
  • sobota - 12.00 - 1.00

Bilety będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot. 

Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł.

Cena 3-dniowego karnetu to 45 zł. Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej.