logo Sceny Roboczej

Mikro Teatr - spektakl

2017-12-08 ( piątek )
19:00
Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22 (IV piętro)

Kategoria: Inne

Mikro Teatr to ćwiczenia z samoograniczenia - mówił kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Spektakl nie trwa dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców składa się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki. W jeden wieczór Mikro Teatru zaprezentujemy trzy różne spektakle znakomitych twórców, którzy będą dla was grudniową niespodzianką!

"Mikro Teatr" to zarazem próba refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć produkcyjne zaplecze teatru, a zarazem zachować jego jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

Przygotowanie tego typu przedstawienia jest wyzwaniem większym niż wskazuje na to nazwa projektu. Jest za długo, żeby wystarczył jeden pomysł, za krótko na klasyczną narrację. Trzeba wymyślić nową formułę - komentuje Grzegorz Laszuk z Komuny// Warszawa.

"Mikro Teatr" to również przypomnienie o wciąż nie dość dobrze dostrzeżonej i zrozumianej w Polsce tradycji działań performatywnych, w ramach których konwencja teatralna została wzbogacona o wpływy z kręgu sztuk wizualnych, szczególnie sztuki konceptualnej. Gdyby szukać prekursorów "Mikro Teatru", trzeba by wskazać Tima Etchellsa, Tino Sehgala, Jerome'a Bela.

Bilety : 15 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: