plakat

Dobre życzenia i sztuka, czyli Przystań charytatywnie na święta

06.12 – 30.12.2017

Zimą plac między Bałtykiem a Concordią Design zmienia się w Przystań Sztuki oraz Dobrych Życzeń. 6.06. to wernisaż wystawy "Bestiarium" artystki Marioli Wawrzusiak. Wielkie formy przestrzenne przedstawiające zwierzęta zagoszczą na Przystani na dłużej (do końca grudnia). Na placu stanie też stoisko z grzanym winem i przekąskami. Każdy będzie mógł także wspomóc Drużynę Szpiku kupując świąteczną kartkę i wysyłając ją najbliższym. Dochód z zakupu przeznaczony zostanie na wsparcie tej fundacji.

Wernisaż wystawy Marioli Wawrzusiak "Bestiarium"
Data: 06.12.2017-30.12.201
Godz. 17:30
Hall biurowca Bałtyk
Zgodnie z definicją, bestiarium to zbiór utworów średniowiecznych, o charakterze dydaktyczno-moralizatorskim, osnutych na motywach zwierzęcych. Wystawa, którą będzie można oglądać na Przystani ma stać się punktem wyjścia do rozmyślań na temat podobieństw pomiędzy światem ludzi i zwierząt. Ideowe przesłanie prac artystki wzmacniają zastosowane przez nią środki artystyczne. Swoje zwierzęta konstruuje z żelaznych odpadów, znajdowanych na złomowiskach. To przewrotny zabieg - materiały cywilizacji tak opresyjnej w stosunku do zwierząt, służą za ich podstawowy budulec. "Bestiarium" Marioli Wawrzusiak to  nie tylko opowieść o zwierzętach, ale przede wszystkim zwierciadło, w którym możemy się przejrzeć.  Na wernisaż wystawy Concordia zaprasza do hallu Bałtyku. Oprócz lampki wina i krótkiego spotkania z autorką w programie także pokaz filmu na temat artystki w reżyserii Rafała Małeckiego. Sam wernisaż stanie się także kolejnym etapem tworzenia filmu i w przyszłości zostanie do niego dodany.

Wystawa Marioli Wawrzusiak będzie też inauguracją nowej formuły działalności Przystani, która zostanie ściśle związana ze sztuką. Na placu oprócz "Bestiarium" stanie także zaprojektowana przez artystę Adama Garnka świąteczna instalacja artystyczna, która przybierze formę olbrzymiej, poruszanej podmuchami wiatru bombki. Instalacja ma stać się idealnym tłem do świątecznych fotografii!

Przystań Dobrych Życzeń |
Akcja charytatywna
Data: 06.12-17.12.2017
Święta to czas składania sobie dobrych życzeń. Dziś coraz częściej robimy to jednak jedynie elektronicznie: przez smsy czy wiadomości mailowe. Concordia w tym roku proponuje powrót do dobrych tradycji i wysłanie najbliższym świątecznych życzeń drogą pocztową. Na specjalnym stoisku w Concordii Taste, Starbucksie, Fabryce Formy oraz pozostałych restauracjach na placu: w Zen On-ie , Glancu oraz w Yuzu będzie można kupić zaprojektowanie przez Concordię świąteczne kartki (5zł), z których dochód zostanie przekazany na działalność fundacji Drużyny Szpiku. Koszt znaczków pocztowych sponsoruje Poczta Polska. Skrzynkę pocztową będzie można znaleźć w hallu Bałtyku lub na placu. Oficjalny świąteczny hashtag Przystani: #PrzystanDobrychZyczen

Na Przystani stanie także niewielkie stoisko kulinarne, gdzie  można rozgrzać się grzańcem czy zimową lemoniadą, zjeść drobne przekąski. Cały plac zostanie także świątecznie zaaranżowany i przystrojony.