Event Eko mama, eko tata

Eko mama,. Eko tata - spotkanie ekologiczne

07.09 – 08.09.2018
10:00

7 i 8 września, w pierwszy weekend miesiąca odbędzie się wyjątkowe spotkanie ekologiczno-edukacyjne. Na dorosłych czekają konsultacje, warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów i ekspertów oraz konkurs z ekowiedzy. Dla dzieci całe mnóstwo niespodzianek - zabawy, konkursy z nagrodami i stoiska edukacyjne. A wszystko w tematyce zdrowia i ekologii! Na specjalnych stoiskach z ekologicznymi zabawami dla najmłodszych będą czuwać najbardziej pozytywni animatorzy w mieście! Warsztat tworzenia barwnej eko-biżuterii to doskonała okazja do nauki rękodzieła, pobudzenia kreatywności i wyobraźni, a przy tym świetna zabawa! Kolejna propozycja to warsztat eko-mody. Może Twoje dziecko jest urodzonym stylistą i przygotowanie eko-kreacji okaże się dla niego hitem dnia? Po ukończeniu warsztatu dzieci otrzymywać będą dyplom "Ekoprojektanta mody". W eko-kąciku kulinarnym najmłodsi nauczą się od profesjonalistów przygotowywania pysznych i zdrowych przekąsek. Będzie smacznie, zdrowo, kolorowo i, oczywiście, bardzo wesoło! Jeśli Twoje dziecko kocha przyrodę, z pewnością do gustu przypadnie mu warsztatach sadzenia roślin. Wykonane samodzielnie sadzonki dzieci będą mogły zabrać do domu, by móc je pielęgnować i patrzeć jak się rozwijają. W bajkowym kąciku maluszki rozsiądą się wygodnie, by wsłuchać się w ekologiczne opowieści. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i dyplomami. A co dla dorosłych? Będą mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji eksperta ds. dietetyki, który doradzi, jak odżywiać się zdrowo. Podpowie, jakie nawyki żywieniowe warto zmienić lub wprowadzić w diecie. Doradzi również, jak żywić się w ciąży oraz opowie na temat żywności ekologicznej (czym jest i jak odróżnić ją od żywności nieekologicznej).

Już ruszyły zapisy na konsultacje - liczba miejsc jest ograniczona! Zapisy pod numerem: +48 61 666 29 25 (infolinia obsługiwana jest w godz. od 10:00-13:00 oraz 14:00-17:00).

Pedagog z wieloletnim doświadczeniem udzieli wskazówek dotyczących wprowadzania w domu zdrowych nawyków i tego, jak zachęcać dzieci do aktywności i prowadzenia zdrowego trybu życia. Pokaz chustowania to specjalna atrakcja dla wszystkich rodziców! Zaczynający przygodę z chustowaniem poznają różne typy chust. Zainteresowani będą mieli okazję obejrzeć prezentację różnych typów chustowania oraz samodzielnie przećwiczyć chustowanie. Na spotkaniu pojawi się również specjalista zajmujący się tematyką wielopieluchowania, coraz bardziej popularnego wśród świeżo upieczonych rodziców. Jeśli interesuje Was ten temat, chcielibyście u Waszych dzieci praktykować pieluszkowanie wielorazowe, dowiedzieć się, jakie są rodzaje pieluszek i czy rzeczywiście są zdrowsze dla dziecka niż tradycyjne pampersy - usykacie informacje na wszystkie nurtujące Was tematy. Miłośnikom ekologii spodoba się temat: jak robić pranie nie szkodzące środowisku i w 100% bezpiecznego dla zdrowa? A dla tych, którzy kochają gotować... i jeść - spotkanie z kucharzem, który zaproponuje niebanalne propozycje kulinarne! Będzie też konkurs z eko-wiedzy z nagrodami.

Orgamizatorzy proszą o przyniesienie na imprezę plastikowych zakrętek z butelek! W ciągu 2 dni przeprowadzona będzie ich zbiórka na rzecz fundacji. Będzie można również wspomóc maleńką Matyldę Klimowicz, która urodziła się ze zniekształconą stopką. Mama Matyldy będzie czekać  z samodzielnie wykonanymi maskotkami, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na operację nóżki Matyldy.

  • 7 września (piątek), godz. 10:00-19:00
  • 8 września (sobota), godz. 10:00-17:00

Wstęp wolny.

Zobacz patiimaks.pl/aktualnosci/eko-mama-eko-tata.html?utm_source=patiimaks.pl&utm_medium=ads&utm_campaign=ekomama