plakat

Świąteczna bimba wyrusza

09.12 – 16.12.2018

Poznański Gwiazdor przyjeżdża do Poznania świąteczną bimbą niezawodnie już od 17 lat. Zawsze w towarzystwie Śnieżynek i kolędników, którzy na pokładzie tramwaju organizują dla dzieci atrakcyjne gry i konkursy oraz rozdają słodkości.

W tym roku świąteczna bimba kursować będzie w dwie grudniowe niedziele  - 9 i 16 grudnia, od godz. 12:00 do godz. 18:00.

Podczas dwóch niedziel poprzedzających Wigilię Bożego Narodzenia, 9 i 16 grudnia, na ulice Poznania wyruszy świąteczny, roziskrzony światełkami tramwaj ustrojony w bombki i świąteczne dekoracje. Będzie go widać i słychać  z daleka, zwłaszcza 16 grudnia, bo z jego pokładu rozbrzmiewać będą popularne kolędy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poznań AWF, który zdobywa serca słuchaczy werwą i entuzjazmem. Rozśpiewani studenci zachęcać będą do wspólnego śpiewania  tak by zabrzmiała wspólna, przedświąteczna, międzypokoleniowa kolęda.

Trasa: OGRODY - Dąbrowskiego - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - rondo Śródka - Jana Pawła II - Kórnicka - most św. Rocha - Podgórna - Plac Wolności - Fredry - Dąbrowskiego - OGRODY

Świąteczna bimba to wspólna inicjatywa MPK Poznań, Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oraz Galerii Malta, która co roku towarzyszy poznaniakom na trasie Świątecznej Bimby częstując słodkościami oraz drobnymi upominkami.

Wszystkim dzieciom, które zechcą wziąć udział w konkursach i włączyć się do wspólnej zabawy, Gwiazdor będzie  rozdawać podarunki i słodycze.

Organizatorzy mają nadzieję, że wigilijny tramwaj stanie się - jak co roku - przedświąteczną atrakcją Poznania, która wniesie na ulice miasta dużo dziecięcej radości i nastroju właściwego świętom Bożego Narodzenia, a przy okazji dowiezie wszystkich na Stary Rynek, na poznańskie Betlejem.

Rozkład jazdy Świątecznej Bimby