Plakat wydarzenia

TAK to Miłość - Warsztaty Zgody z Magdą Szewciów

16.02.2020
12:30 17:00

W ramach kampanii TAK to Miłość organizatorzy zapraszają na warsztaty zgody w kontekście kontaktów seksualnych.

Dla niektórych koncepcja zgody jest bardzo prosta, jednakże w praktyce to, co proste, okazuje się nagle skomplikowane. Dla innych ani koncepcja, ani praktyka nie mają w sobie nic prostego, a do tego całość komplikuje powiązanie z seksem - bo po co gadać "w trakcie"?

Na warsztacie uczestnicy porozmawiają więc o tym, czym jest zgoda, jak świadomie odmawiać, ale także jak aktywnie mówić "tak", czym jest komunikacja w intymnej sytuacji, czy rozmawianie o dotyku może nie być krępujące, a także czym są nasze i innych granice cielesne oraz dlaczego w ogóle warto o tym gadać.

Warsztat jest oparty na koncepcji consentu, czyli zgody jako metody przeciwdziałania przemocy seksualnej.

Liczba miejsc ograniczona.
Formularz zgłoszeniowy: tutaj.
Termin zgłoszeń: 12 lutego 2020 roku.

Warsztat jest skierowany do osób powyżej 18. roku życia.

Prowadzenie:

Magda Szewciów - certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, praktyczka dramy, trenerka antydyskryminacyjna, a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Ukończyła m.in. Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN.

Zobacz www.facebook.com/events/2737460396291087/