Wielu z nas marzy o silnych, mądrych relacjach.
Niektórzy otwarcie, inni skrycie, a jeszcze inni może nawet nie wiedzą, że właśnie takie mają marzenie. Chcemy tworzyć piękne, żywe relacje albo wprowadzać takie właśnie jakości do aktualnych już, czasami starych jak świat, związków.
A może warto spojrzeć na swoją relację z partnerem/partnerką z innej perspektywy?
Koncepcja R. Schwartza - System Wewnętrznej Rodziny (IFS) - pomaga zrozumieć, co sprawia, że gubimy się we wzajemnych pretensjach i oddalamy się od siebie. Daje cenne podpowiedzi, jak pielęgnować związki tak, by pojawiło się w nich więcej miłości, bliskości, przynależności, kontaktu - wszystkiego tego, co człowiek jako ssak potrzebuje.
Często, niestety, gubimy się w naszych relacjach do tego stopnia, że aby coś uratować, czegoś nie stracić, próbujemy zmieniać innych lub rezygnujemy z siebie. Albo też podejmujemy decyzję o rozstaniu i szukamy nowego partnera/partnerki, a potem... przeżywamy powtórkę z rozrywki.
Na spotkaniu Agnieszka Pietlicka opowie, jak z punktu widzenia Systemu Wewnętrznej Rodziny pracować nad związkiem w duchu odważnej miłości. Na przykładach wyjaśni, dlaczego tak istotna jest znajomość i rozumienie samego siebie, nie tylko partnera/partnerki. Pokaże, jaki wpływ na relację mają nasze zranienia z przeszłości i lęk przed porzuceniem, złość czy poczucie winy. Przedstawi, na czym wg R. Schwartza polega bycie głównym opiekunem własnych części, dzięki czemu budowanie autentycznej relacji partnerskiej stanie się łatwiejsze.
Agnieszka Pietlicka - praktykuje System Wewnętrznej Rodziny (IFS) od 2011 roku. Współzałożycielka DU sp. z o.o. oraz Fundacji Miejsce Ludzi, której celem jest propagowanie komunikacji empatycznej i życia w wewnętrznej harmonii. Założycielka wydawnictwa "Porozumiewajmy się". Prowadzi wykłady, warsztaty, sesje indywidualne. Niosą ją przekonania: "Wszystko, co jest warte zrobienia, warte jest także zrobienia w sposób niedoskonały" oraz "Ludzie mają zasoby". W kontaktach z innymi (coraz częściej) woli zadbać o relację niż o rację, oznacza to uwzględnianie potrzeb innych ludzi z jednoczesnym widzeniem własnych, co buduje stabilny pomost prowadzący do porozumienia. Ma międzynarodowy certyfikat z Center for Nonviolent Communication (Centrum Porozumienia bez Przemocy).
Bilet 25 zł.
Zobacz www.pl-pl.facebook.com/events/2107703816042422/