Poznań z lotu ptaka

Wirtualny przewodnik po Poznaniu

09.04 – 31.05.2020

Dzięki projektowi Visit Poland Online we współpracy z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną powstał wirtualny przewodnik po najważniejszych miejscach stolicy Wielkopolski.
Zwiedzanie miasta nigdy nie było łatwiejsze. Poprzez obrazy uchwycone za pomocą dronów możemy wygodnie obejrzeć panoramę Poznania i to nie tylko z jednej perspektywy. Na interaktywnej mapie znalazły się takie miejsca jak Stary Rynek, dawna Dzielnica Cesarska, okolice jeziora Malta czy Starego Browaru z ulicą Półwiejską. Nie zabrakło również Cytadeli, Stadionu Poznań, ale i mniej oczywistych elementów miasta: Szacht, Kopca Wolności, Toru Poznań. Twórcy interaktywnych widoków nie zapomnieli o okolicach Poznania, można m.in. zobaczyć Kórnik, Swarzędz, Lusowo, czy Tarnowo Podgórne.

Panoramy online nie służą jedynie podziwianiu ładnych widoków. Dają one możliwość podejrzenia w niemal realny sposób, gdzie w gąszczu kamienic i skwerków znajduje się określony, najbardziej interesujący nas punkt. Wśród wyróżnionych miejsc znalazły się muzea, atrakcje turystyczne, historyczne lokalizacje i instytucje kultury, ale również te bardzo praktyczne, potrzebne turystom: obiekty noclegowe, restauracje, sklepy, parkingi oraz punkty informacji turystycznych. Dzięki innowacyjnemu projektowi możemy z łatwością zaplanować pobyt w mieście, aby zwiedzanie stało się jeszcze przyjemniejsze, a zaoszczędzony czas mógł zostać przeznaczony na zasłużony odpoczynek. Wygodny interfejs nie tylko przeniesie nas z panoramy do panoramy, ale również pomoże wyszukać na liście interesujące nas miejsce i szybko sprawdzić, gdzie się ono znajduje. Co więcej, panorama odnosi do przydatnych narzędzi jak TripAdivsor, Booking.com czy "dojazd" na mapie Google.

PLOT

Zobacz www.visitpoland.online/poznan/