Plakat informujący o wydarzeniu: niebieskie napisy na błękitnym i białym tle

Letnie półkolonie - Dookoła świata z Pomysłodajnią

09.07 – 03.08.2020

Głównym celem półkolonii jest rozwój artystyczny dzieci i młodzieży, pobudzenie ich kreatywności oraz pokazanie szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu poza nauką, szkołą. W Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej 12 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 15.00, organizowane będą zajęcia artystyczne połączone z zabawami edukacyjnymi.

Uczestnicy będą mogli rozwijać swe zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w warsztatach: wokalnych, tanecznych, plastycznych, wycieczkach tematycznych.

Do projektu zaproszeni zostaną znani poznańscy expaci (obcokrajowcy mieszkający w Poznaniu) oraz polscy instruktorzy (dwujęzyczni) którzy mieszkali i pracowali poza naszym krajem. Poprzez prowadzenie warsztatów tematycznych m.in z takich dziedzin jak: muzyka, taniec, plastyka czy fotografia, dodatkowo będą przybliżali kulturę oraz obyczaje ze swoich ojczystych krajów (ww. osoby są profesjonalnymi instruktorami w swoich dziedzinach).

W ramach tygodniowego program półkolonii planowane są również wycieczki tematyczne połączone z działaniem artystycznym, takim jak np.: sesja muzyczna w Muzeum Instrumentów Muzycznych, zwiedzanie studia TVP POZNAŃ, wizyta w Polskim Radio Poznań, zwiedzanie organ Poznańskiej Farny połaczone z koncertem, Fałszerze sztuki - wizyta w Muzeum Narodowym.

Codziennie, w połowie zajęć, organizowana jest przerwa i słodki poczęstunek (drożdżówka, pączek itp).

Uczestnicy projektu to dzieci i młodzież w wieku od 7 (ukończona 1 klasa szkoły podstawowej) do 16 lat.

Dostępne są jeszcze miejsca na turnusach:

  • Turnus piąty: 9 - 13.07.2018
  • Turnus szósty: 16 - 20.07.2018
  • Turnus siódmy: 23 - 27.07.2018
  • Turnus siódmy: 30.07 - 3.08.2018

Na turnusach sierpniowych nie ma już miejsc.

UWAGA: Udział w Półkoloniach "Dookoła świata z Pomysłodajnią″ jest BEZPŁATNY, projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania i kierowany do uczniów poznańskich szkół.

UWAGA: Zajęcia programowe odbywają są w godzinach 10:00 -14:00, opiekunowie są dostępni dla uczestników w godzinach 9:00 - 15:00

Pierwszeństwo w udziale maja dzieci i młodzież delegowane przez instytucje pomocowe, to jest:  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Program Pomocy Rodzinie z Osobą Uzależnioną), Centrum Leczenia i Profilaktyki Uzależnień oraz pedagogów i psychologów szkolnych.

Zapisy i informacje na: biuro@fundacjatalent.org,

tel: 882605475,  530051372

Zobacz fundacjatalent.org