Grafika promująca, na śrtodku zielony stragan, kosze z warzywami, wokół niebieskie elementy dróg zakończonych rękoma trzymającymi przyrządy kuchenne.

Ekotargowiska, Rynek Wildecki

08.08.2020
10:00 15:00

Lokalne restauracje serwujące ekologiczną kuchnię w specjalnych cenach i bezpłatne warsztaty zwiększające świadomość na temat środowiska naturalnego "Moja ekotorba".

Kolejne wydarzenie z cyklu Ekotargowiska odbędzie się na rynku Wildeckim w godz. 10:00-15:00. Będzie to okazja, aby spróbować potraw przygotowanych przez jeżyckie restauracje. W menu jest ok. 20 dań kuchni wschodu i kuchni polskiej z 5 lokali gastronomicznych, w cenie do 10 zł.

"Moja ekotorba", czyli warsztaty tworzenia przyjaznych środowisku toreb. Uczestnicy będą mogli spersonalizować swoją torbę za pomocą flamastrów i wzorników. Pracownicy ZM GOAP poprowadzą wykłady o segregacji odpadów, dzieci zobaczą jak funkcjonuje zgniatarka do butelek PET, a także poznają zabawy i quizy ekologiczne.

Wiek uczestników 3 +. Bez limitu osób biorących udział.

Ekotargowiska to wspólna propozycja Miasta Poznań, spółki Targowiska oraz Jedzielni na spędzenie letnich weekendów w stolicy Wielkopolski. Na projekt składają się spotkania z lokalnymi restauratorami, a także seria ekowarsztatów. Dodatkowo uczestnicy otrzymają przyjazne środowisku torby na zakupy oraz siatki na owoce.

Zobacz www.poznan.pl/mim/info/news/zblizaja-sie-ekotargowiska,150298.html