Na zdjęciu widać palce ułożone w znany z historii symbol zwycięstwa, ubrany w antywirusową niebieską rękawiczkę. Na nim napisy: Imieniny Ulicy. Jest inaczej.

Imieniny Ulicy. Jest inaczej

06.11 – 11.11.2020

Zbliża się dzień, na który czekają tysiące mieszkańców Poznania - Imieniny Ulicy Św. Marcin. W tym roku to kolorowe i jedyne w swoim rodzaju święto, z powodu pandemii COVID 19, nie może odbyć się w kształcie, który tak kochamy: z Korowodem, Świętym Marcinem tryumfalnie wznoszącym klucze do miasta, kiermaszem rogali, koncertami.

Niepowtarzalnej atmosfery, jaka towarzyszy nam 11 listopada, nie da się niczym zastąpić, lecz mimo to organizatorzy postarają się zachować główne przesłanie Imienin Ulicy Św. Marcin, którym jest wzmacnianie solidarności, empatii i troski o siebie nawzajem. Zatrzymanie rozpadu wspólnoty i stłumienie egoistycznych postaw, którym sprzyja współczesny świat, w obliczu zaistniałej sytuacji, wydaje się bowiem szczególnie istotne.

11 listopada rozpocznie się akcja, która skupi się na pomocy osobom starszym narażonym na skutki pandemii COVID-19. Tworzące jej symboliczną oprawę artystki przywołały znany z historii symbol zwycięstwa, ubrany w antywirusową niebieską rękawiczkę. W układzie palców wycelowanych w niebo, wyrastających z zaciśniętej dłoni, zawiera się wciąż wiele ważnych treści. Rzeźbę "Razem w pandemii" będzie można oglądać od 6 do 11 listopada przed CK ZAMEK.

Zobacz ckzamek.pl