Artyści w trakcie spektaklu na scenie.

Najnowsza produkcja Polskiego Teatru Tańca "Kurka Wodna albo urojenie" w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej będzie ponownie dostępna online od 29 do 31 stycznia. To pierwsze prezentacje spektaklu od momentu premiery, która odbyła się 28 grudnia na kanale VIMEO Polskiego Teatru Tańca.

"Kurka Wodna albo urojenie" to balansująca na krawędzi fabuły i manifestacji Czystej Formy opowieść o młodym artyście, który w swoim dążeniu do artystycznego i osobistego spełnienia zderza się z nieprzyjaznym światem i niemożnością odnalezienia sensu istnienia. Ironia, czarny humor, błyskotliwość skojarzeń, gier słownych i dialogów, zaczerpniętych z dramatów Witkacego ""Kurka Wodna", "Matka" , "Tumor Mózgowicz" i "Bellatrix", łączy się z formalną wyrazistością gestów i gęstą emocjonalnością ruchów tancerzy Polskiego Teatru Tańca, migotliwą feerią świateł i bogactwem kostiumów, przyciągających wzrok kształtem, zwiewnością, wzorami i barwą materii.

Warstwę muzyczną spektaklu tworzą kompozycje Zbigniewa Kozuba oraz Sarabande Georga Friedricha Händla.

Naturalną scenografią są przestrzenie nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

W spektaklu występuje wybitny aktor teatralny i filmowy Adam Ferency, który z Iwoną Pasińską spotkał się już wcześniej, podczas pracy nad projektem "Noce i dnie" w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka, przygotowanym we współpracy z zespołem śpiewaczym "Wrzos" z Zakrzewa.

Spektakl on-line będzie dostępny od piątku 29 stycznia, od godz. 17.00 do niedzieli 31 stycznia do godz. 23.59. Przy zakupie biletu otrzymują Państwo kod, który umożliwia wzięcie udziału w spektaklu on-line.

Spektakl trwa 70 minut.

Sprzedaż biletów skończy się 31 stycznia (niedziela) o godz. 22.30.

Zobacz www.ptt-poznan.pl