Zdjęcie przedstawiające małą figurkę człowieka siedzącą na walizce, po prawej informację dotyczące wystawi fotografii "Zatrzymani w podróży".

ZATRZYMANI W PODRÓŻY / wystawa fotografii

09.09 – 15.09.2021
16:00 21:00

Wystawa ZATRZYMANI W PODRÓŻY powstała dzięki współpracy pomiędzy miastami partnerskimi Poznania i Hanoweru. Zaprzyjaźnione instytucje Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz miejski ośrodek kultury Landeshauptstadt Hannover, Stadtteilkultur, Freizeitheim Vahrenwald w marcu tego roku zaprosiły młodzież do udziału w projekcie fotograficznym "Zatrzymani w podróży".

Dzięki technologii cyfrowej projekt odbywał się w warunkach domowych każdego z uczestników oraz w przestrzeniach miejskich. Pretekstem do poznania siebie i swoich miast była fotografia. Uczestnicy projektu otrzymali ceramiczne figurki, które stały się bohaterami zdjęć. Młodzież podzielona na mniejsze polsko-niemieckie grupy wymyślała dla siebie fotograficzne zadania związane z przestrzenią miasta. Młodzi ludzie w ten sposób mieli okazję poznać wzajemnie swoje miasta, ucząc się jednocześnie kreatywnej pracy. Spotkania grup online były przeplatane indywidualnymi, twórczymi wędrówkami po mieście. Przewodnikami po wirtualnym i realnym świecie w czasie projektu byli artyści z Poznania i Hanoweru: Katarzyna Dec-Merkle, Moritz Frankenberg i Maciej Krajewski. Figurki zaprojektowała i wykonała Grażyna Waleszczyk.

W ramach projektu powstał ogólnodostępny i aktywny do dzisiaj profil na Instagramie @519_km. W Poznaniu projekt był realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 90 im. hrabiego Władysława Zamoyskiego oraz Atelier WIMAR Stowarzyszeniem Łazęga Poznańska.

Wystawa będąca zwieńczeniem projektu prezentuje wybór zdjęć zrobionych w czasie jego trwania.

AUTORZY ZDJĘĆ:
Stanisław Adamczewski, Marysia Baranowska, Ole Brosdowski, Solveig Klene, Tymon Kopczyński, Wiktoria Krzyżagórska, Radek Lisiecki, Olivier Nadrau, Ignacy Oses, Kacper Panasiuk, Anna Lea Schümann, Frida Urban, Ora Walkowska, Konrad Weiß, Meret Wellmann

Zobacz https://csdpoznan.pl/wydarzenia/zatrzymani-w-podrozy-wystawa-fotografii?date=2021-09-09&startHour=16%3A00%3A00