Logo Grupy.

O mieszkańcach Poznania zazwyczaj mówi się, że twardo chodzą po ziemi. Warto zatem nieco zmienić perspektywę i rozważyć jakie właściwości ma poznański grunt i jakie kryje tajemnice. "Fundament" miasta, to przecież nie tylko to co widać gołym okiem - ukształtowanie terenu, gleba, posadzki czy uliczny bruk - ale także ukryte pod ziemią skarby odkrywane przez archeologów, pozostałości dawnych budynków, piwnice i plątanina podziemnej infrastruktury technicznej. Przyziemne życie Poznania, to niekiedy także problemy, z którymi borykają się nie tylko mieszkańcy miasta, ale również starające się żyć w mieście rośliny. Zejdźmy zatem na ziemię i pamiętajmy, by zgodnie z myślą św. Franciszka "z szacunkiem stąpać po kamieniach".

Wycieczkę poprowadzi Przewodnik Janusz.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Uwaga. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.