Logo Pawilonu Nowa Gazownia.

Koncert - LAS #367 Nape Neck + Atol Atol Atol

29.05.2024
20:00
  • Nape Neck (UK)

Trio z Leeds grające post-punk, który jest jednocześnie poplątany i napięty, taneczny i zniszczony.

Połamane rytmy, nakładające się wokale wszystkich trzech członków zespołu przywodzą na myśl Scissor Girls czy Erase Errata. Ucięte rytmy alfabetu Morse'a i ostro przerywane liryczne deklaracje łączą siły z deliryczną, wijącą się gitarą i pojedynkującym się wokalem, który kontrastuje ze stałym pulsowaniem basu i surowymi, wykalkulowanymi bitami, gdy Nape Neck balansuje na granicy chaosu i spokoju.

Nape Neck tworzą Claire Adams na gitarze basowej, Bobby Glew na gitarze i Kathy Gray na perkusji.

  • Atol Atol Atol (PL)

Wyspiarski post-punk z południa Polski. W ofercie wycieczki: piwniczny snorkeling bez ograniczeń, kawka na atolach Enewetak i Bikini, czas wolny w centralnej depresji.

W skład załogi rejsu wchodzą: Łukasz Plata (Ukryte Zalety Systemu, Przepych), Artur Soszyński (Ukryte Zalety Systemu) i Hubert Kostkiewicz (Kurws), zasileni przez wokalistkę Agatę Horwat. Ich debiutancki album "Koniec sosu tysiąca wysp" to kanciasty, przestymulowany, zorganizowany rytmicznie, ale i głodny swobody punkoid w duchu no wave czy Minutemen, z twarzy podobny zupełnie do nikogo. Najbardziej chwytliwa muzyka made in Wrocław od czasu "Na jednej z dzikich plaż".

Bilety w cenie nominalnej* 30 zł (ulgowy, poniżej 26 lat i powyżej 60) / 40 zł (normalny) zł.

_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Koncert dofinansowany jest z budżetu Miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie.

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio: