grafika

Zajęcia będą odbywać się w formie warsztatów. Ich celem jest uświadomienie uczestniczkom swoich mocnych stron oraz stworzenie planu przydatnego w ponownym odnalezieniu własnego miejsca w życiu zawodowym. Warsztaty skierowane są również do kobiet, które dłuższy czas bezskutecznie poszukują zatrudnienia i chciałyby zwiększyć swoją skuteczność poszukiwania pracy.

Przed podjęciem decyzji o powrocie do pracy każda z kobiet powinna zadać sobie pytanie, jakie są jej najważniejsze cele i zainteresowania zawodowe, jakie umiejętności chciałaby wykorzystać w pracy i w życiu osobistym. Warto, by dały sobie szansę i nauczyły się pozytywnego podejścia do zmiany, skupiając się na tym, co dotychczas udało im się dokonać i tym, czego jeszcze mogą się nauczyć lub osiągnąć. Doradcy zawodowi przekonują, że ważne jest, by poznać swój potencjał i podjąć działania dla jego rozwoju

Posiadane umiejętności można ująć w dwie kategorie - tzw. umiejętności "twarde" i "miękkie". Do tych pierwszych należy wiedza specjalistyczna z wybranej dziedziny, praktyczne umiejętności zawodowe, np. obsługa programów komputerowych, obsługa wózka widłowego, kasy fiskalnej czy znajomość języka obcego. Są to umiejętności, które można rozwijać poprzez pracę zawodową, udział w szkoleniach i kursach. W terminach używanych w rekrutacji pracowników często pojawia się również określenie "umiejętności miękkie". Zwykle właśnie u kobiet, które sprawują opiekę nad bliskimi i odpowiadają za organizację życia rodzinnego, można wskazać wysoki poziom umiejętności zarządzania czasem i planowania. Często potrafią wypracować dużą odporność na stres czy działać pod presją czasu, kiedy na nich spoczywa odpowiedzialność za czyjeś zdrowie lub życie. Efekt codziennego zaangażowania w opiekę nad drugą osobą wymaga również umiejętności koncentracji, kreatywności, elastyczności myślenia.

Termin: 10 - 11.12.2015 r., godz. 9.00 - 13.30. Zapisy pod nr tel. 61 846 38 52.