plakat

20. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

2016-11-16 ( środa ) – 2016-11-20 ( niedziela )
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

OFF CINEMA to festiwal filmów  dokumentalnych o zasięgu  międzynarodowym, który przez 20 lat swojej działalności stał się jednym z  najważniejszych festiwali kina non-fiction w Polsce.

OFF CINEMA jest festiwalem konkursowym, który corocznie pokazuje najnowsze dokumenty z całego świata, nagradzając je Złotym, Srebrnym i Brązowym ZAMKIEM. W tym roku w konkursie zobaczymy 35 filmów, w tym 15 z Polski, a oceniać je będzie jury w składzie: Paweł Łoziński, Ryszard Jaźwiński, Aleksandra Maciuszek, Joseph Kickasola i Anna Szczepańska.

Poza konkursem odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących: spotkania literackie i filmowe, przeglądy, panele dyskusyjne, koncerty filmowo-muzyczne, warsztaty filmowe i fotograficzne, wykłady czy wystawy.

W tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć retrospektywę Pawła Łozińskiego i Bogdana Dziworskiego, a także wziąć udział w ich masterclassach. Będzie okazja, żeby przyjrzeć się najnowszym filmom non-fiction w sekcji Światowy Dokument (przedpremierowo "Gimme Danger") czy spotkać się z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki "Beksińcy. Portret podwójny"...

BILETY:

pokazy konkursowe - 5 zł

pozostałe seanse - 10 zł albo bezpłatne wejściówki

Dokumenty muzyczne w Psie Andaluzyjskim - wstęp wolny

Silent Disco - wstęp wolny

Warsztaty - zapisy

Program festiwalu

opr.sw

Zobacz www.offcinema.pl