plakat

Katarzyny Pakosińskiej opowieść o Gruzji. Spotkanie autorskie

2017-08-04 ( piątek )
18:00-20:00
Empik Plac Wolności, ul. Ratajczaka 44, Poznań

"Gruzja jest jak kobieta. Zawsze piękna. Wystarczy tylko na nią spojrzeć. Potem upić się totalnie tym widokiem i już nie trzeźwieć". Gruzińska opowieść Katarzyny Pakosińskiej to zabawna, wzruszająca i osobista refleksja o jednym z najpiękniejszych zakątków Europy. Autorka "Saramadiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane" (wyd. Pascal) spotka się z czytelnikami 4 sierpnia w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu.

Jak tańczy się kartuli? Czy jedząc chinkali wypada się nie ubrudzić? Dlaczego Gruzini nie jadają kolacji przy świecach oraz jak zrozumieć tamtejszego kierowcę? Rytm podróży Pakosińskiej do wnętrza Gruzji wyznaczają pory dnia, które prowokują historie i anegdoty opowiadane przez bohaterkę i jej alter ego.

"Samaradiso" to książka, która powstała z głębokiej miłości do Gruzji - niespotykanego piękna krajobrazu i dzikiego temperamentu jej mieszkańców.

Katarzyna Pakosińska - pisarka, dziennikarka, artystka kabaretowa zakochana w Gruzji. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Autorka i współproducentka filmu dokumentalnego "Tańcząca z Gruzją" emitowanego zarówno w polskiej jak i gruzińskiej telewizji. Prywatnie miłośniczka podróży, muzyki i czekolady.