plakat

Produkcja filmu w jednym ujęciu staje się coraz bardziej popularnym sposobem na przedstawienie autorskiej wizji artystycznej. Warsztaty filmowe MASTERSHOT z produkcji filmu w jednym ujęciu pozwalają na zrealizowanie oryginalnego filmu i odbędą się już po raz czwarty, z czego trzeci raz zagoszczą na mapie filmowej jesieni w Poznaniu. Tym razem uczestnicy warsztatów zrealizują klip muzyczny w jednym ujęciu do utworu "ALKODISKO" grupy HOPE. W warsztatach mogą wziąć udział pasjonaci, amatorzy kręcenia filmów, niekoniecznie profesjonaliści.
Warsztaty podzielone są na dwa dni, według harmonogramu:

Dzień 1.
Start godz. 18.00 do 20.30

Miejsce: UAP, Katedra Intermediów, Pl. Wielkopolski 9, sala 207
- Wprowadzenie do Warsztatów z produkcji Mastershotów
- Przedstawienie założeń produkcji klipu w jednym ujęciu
- Próby i podział na grupy produkcyjne, planowanie zdjęć
Dzień 2.
Start godz. 16.00 do 21.00

Miejsce: Klub Projekt LAB, ul. Grochowe Łąki 5
- Plan filmowy

- Realizacja klipu w jednym ujęciu
Organizatorzy poszukują w szczególności osób zainteresowanych udziałem w produkcji jako:

- statyści/epizodyści

- operatorzy

- oświetleniowcy

- dźwiękowcy

- scenografowie

- specjaliści make-upu filmowego

Prowadzący warsztaty: Staszek Mąderek i Jarek Żarski wraz z zaproszonymi gośćmi.
Staszek Mąderek to producent filmowy, reżyser, scenarzysta, operator kamery, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Pasjonuje się komponowaniem muzyki filmowej i aktorstwem. Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków oraz niezależnych komedii krótkometrażowych, jak np. "Stars in Black" - internetowy przebój roku 2000. Reżyser cut-scen i nagrań sesji motion-capture oraz współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych. Z powodzeniem eksperymentuje w nowych dziedzinach tworzenia efektów specjalnych: fotogrametrii oraz filmów 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Obecnie kończy prace nad autorskim, pełnometrażowym filmem fabularnym "Gwiazdy w Czerni" ("Stars in Black - the movie"), przepełnioną erotyką i efektami specjalnymi sensacyjną komedią sci-fi.
Jarek Żarski - pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.
Zapisy odbywają się za pomocą formularza dostępnego w Internecie