logo wydawnictwa

O szkole, przyjaźni i uczuciach z Dunią i Mattisem, bohaterami książek Rose Lagercrantz Wyd. Zakamarki

2018-04-24 ( wtorek )
16:00-18:00
Teatr Nowy, Scena Trzecia, Zaułek Krystyny Feldman, ul. J.H. Dąbrowskiego 5, Poznań

Nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów organizatorzy zapraszają na konferencję.

Program:

Prezentacja Zakamarkowej serii książek Rose Lagercrantz o Duni i Mattisie

  • Agnieszka Cienciała Energetyczne warsztaty prezentujące pomysły na skuteczne skupienie uwagi, utrzymanie koncentracji i zainteresowania dzieci podczas zajęć o książkach
  • Agnieszka Cienciała, Interaktywne czytanie fragmentów książek "Moje szczęśliwe życie" oraz "Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie"
  • Anna Langner, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, Inspiracje metodyczne: Jak pracować w szkole z książką "Do zobaczenia następnym razem".
  • Propozycje metodyczne - Alina Płaziak-Janiszewska

Agnieszka Cienciała - kulturoznawczyni, animatorka sztuki, trenerka rozwoju osobistego. Aktorka, przez dziewięć lat związana z Teatrem Strefa Ciszy. Autorka wielu projektów społeczno-kulturalnych (współpraca z Centrum Sztuki Dziecka, Fundacją Familijny Poznań, Estradą Poznańską) oraz edukacyjnych zajęć warsztatowych adresowanych do dzieci w różnym wieku m.in. Teatranki - warsztaty dla najnajmłodszych, a także twórczyni performansów i spektakli dla dzieci. Prowadzi własne studio kreatywne Ambientówka, w którym realizuje niestandardowe pomysły na akcje artystyczne.

Anna Langner - aktorka Teatru Nowego w Poznaniu od stycznia 2017 roku. Absolwentka poznańskiego Studia Aktorskiego STA, w 2015 roku zdała egzamin ZASP dla aktorów dramatu. Debiutowała w tym samym roku w STOPKLATCE Maliny Prześlugi w reżyserii Łukasza Chrzuszcza, granej w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Alina Płaziak-Janiszewska - nauczycielka języka polskiego i etyki, doradca metodyczny nauczycieli etyki, od 2010 nauczyciel konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Realizowała wiele projektów, m.in. jako wojewódzki koordynator projektu ,,Edukacja wobec wyzwań migracyjnych" oraz w zakresie edukacji międzykulturowej we współpracy z ORE i konsultantami, a także doradcami metodycznymi w całym kraju. Od wielu lat aktywnie współpracuje z poznańskimi teatrami, realizując autorskie projekty i pisząc materiały dydaktyczne. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu "Etyka w praktyce", współautorka książek: Lekcje etyki w szkole. Gimnazjum Wydawnictwa Academicon, Lublin 2015 oraz Kierunek wartości. Inspiracje metodyczne nie tylko dla nauczycieli etyki Wydawnictwo IF UAM, Poznań 2016.

Informacje organizacyjne:

Uczestnicy konferencji otrzymają materiały - scenariusz lekcji z wykorzystaniem książki "Do zobaczenia następnym razem". Na Zakamarkowym stoisku będzie można kupić książki z serii z 40% rabatem.

Uwaga! Koszt uczestnictwa to 5 zł - wejściówkę będzie można zakupić w kasie Teatru Nowego w Poznaniu. Organizatorzy proszą o niedokonywanie wpłat na konto Ośrodka

Kierownik: Alina Płaziak-Janiszewska, e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl, tel.: 618 584 733, tel. kom.: 508 381 684 Cena: 5.00 zł

Zobacz www.zakamarki.pl