x

Spotkanie z autorami komiksu "Dziś Powstanie"

2018-11-06 ( wtorek )
18:00
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. F. Ratajczaka 38/40

W spotkaniu wezmą udział autorzy: Witold Tkaczyk i Tomasz Tomaszewski, a poprowadzi je dr Michał Traczyk. Po rozmowie zapraszamy na słodki poczęstunek. W trakcie wydarzenia komiks sprzedawany będzie w promocyjnej cenie.

"Dziś Powstanie" to opowieść o dwóch przyjaciołach, Antku i Franku, którzy zostali wciągnięci w wir zdarzeń rozgrywających się w Poznaniu i Wielkopolsce na przełomie 1918 i 1919 roku. Chłopcy stają się świadkami wydarzeń, które zmieniły bieg historii Polski. Oglądają kres pierwszej wojny światowej i rozpad armii zaborczej, są obecni podczas przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania, obserwują walki na ulicach miasta. Pomagają rannym powstańcom, roznoszą listy i meldunki, a wreszcie uczestniczą w zwycięskiej bitwie o lotnisko Ławica.

Komiks ukazał się z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale zainteresować powinien również starszych czytelników.

  • Organizatorzy wydarzenia: Wydawnictwo Miejskie Posnania, Media Rodzina, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu - Czytelnia Komiksów i Gazet NOVA
  • Partnerzy i mecenasi wydania: Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Fundacja Zakłady Kórnickie, Miasto Poznań
  • Patronat medialny: Radio Poznań, Radio Emaus, Głos Wielkopolski, Radio Afera, kultura.poznan.pl, biuletyn.poznan.pl, miesięcznik "IKS"

Wstęp wolny!

opr.sw