Plakat wydarzenia ze zdjęciem dziewczynki trzymającej poduszkę

Organizatorzy zapraszają na charytatywny maraton radosnego szycia, czyli akcję "Uszyj Jasia".

Uczestnicy będą szyć poszewki na poduszki dla najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. Szyć może każdy - do dyspozycji będzie kilkaset metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą, jak uszyć poszewkę.
Pierwsze szycie poszewek w ramach "Uszyj Jasia" odbyło się w 2013 roku. Wtedy to młoda mama Natalia Bielawska, po kilku dniach pobytu w szpitalu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała, dlaczego? Odpowiedź była banalna - skończyły się. Mama, długo nie myśląc, powiedziała: "No to uszyję". I tak to się zaczęło. Szacuje się, że do tej pory w całej Polsce w ramach akcji uszyto prawie 15 000 poszewek.
W Avenidzie to już druga edycja! Ostatnio przy 10 stanowiskach przez 7 godzin uszyto 271 kolorowych poszewek. Czy w tym roku będzie ich więcej? Na pewno dzięki Waszej pomocy.
Uszyte poszewki zostaną przekazane jednemu z oddziałów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.
Akcja "Uszyj Jasia" odbędzie się w sobotę 9 listopada pomiędzy Lulu Cafe a Peek & Cloppenburg (poziom 1) w godzinach 11:00-18:00.

Zobacz www.facebook.com/events/767955680371610/