Logo i czarny napis na białym tle

Magiczna skrzynka z opowieściami to świetne narzędzie pracy z najmłodszymi. Dowiedz się, jak snuć opowieść i jak wykonać szkolny teatr Kamishibai*.

W listopadzie organizatorzy zapraszają na kolejny warsztat w ramach "Pokoju Nauczycielskiego". Tym razem chcą przybliżyć szerokie możliwości wykorzystania teatru Kamishibai w pracy nauczyciela (ki). Będzie to solidna dawka praktycznych pomysłów na przeprowadzenie zajęć z teatrzykiem w roli pomocniczej lub głównej. Oprócz tego na uczestników czeka część praktyczna, w której wykorzystają różne pomoce do tworzenia fabuły oraz wykonają swoje butai, czyli tekturową skrzyneczkę na własne karty opowieści.

*Kamishibai (kami = papier, shibai = sztuka), to japoński teatr ilustracji. Magiczna skrzynka butai z kartami, które pozwalają każdemu snuć opowieść tak, jak ją czuje. Wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania - głównie dla dzieci.

Odbiorcy: nauczycielki (le) edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynie (cy) świetlicy szkolnej, bibliotekarki (rze) szkolni.

Czas trwania: 3 godziny (z przerwą na kawę/ herbatę).

Koszt: bezpłatne.

Zapisy: wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres: edukacja@bramapoznania.pl.

Formularz zgłoszeniowy: tutaj.

Zobacz bramapoznania.pl