Plakat wydarzenia

Spotkania autorskie online - Miłka Raulin

2020-06-18 ( czwartek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Empik zaprasza na kolejne e-spotkanie autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline, tym razem z Miłką Raulin, która opowie o wielkiej pasji, przekraczaniu granic własnych możliwości i wyzwaniach, jakie czekają na zdobywców Dachu Świata.

Everest. Czomolungma. Góra gór. Jest jak magnes. Piękna, intrygująca, dumna i niebezpieczna. Rozpala wyobraźnię niejednego wspinacza - bo któż nie chciałby wejść na Dach Świata? I choć Everest bez wątpienia jest magiczny, stał się też kołem zamachowym potężnego biznesu. Każdego roku wydaje się setki pozwoleń na wejście na szczyt, a ci, którzy pragną zmierzyć się z Czomolungmą, muszą zapłacić za wyprawę niewyobrażalne pieniądze.

Książka Miłki Raulin "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest"  (Wydawnictwo Bezdroża) to czasem zabawna, czasem wzruszająca, ale przede wszystkim szczera i wciągająca bez reszty opowieść o tym, jak urzeczywistnić z pozoru nierealne plany, gdy jest się mamą nastolatka i pracuje na etacie. O tym, jak przygotować się fizycznie, logistycznie, psychicznie i finansowo do tego, by zmierzyć się z najwyższą, najtrudniejszą i najbardziej kosztowną górą świata. W strefie śmierci bowiem wszystko robi się źle - źle się oddycha, chodzi, trawi, a ryzyko, ból, tęsknota za bliskimi i przekraczanie granic własnych możliwości to tylko niektóre składniki wysokogórskiej wyprawy. To także opowieść o wielkiej pasji, podejmowaniu wyzwań, inspirowaniu do spełniania marzeń i niepoddawaniu się przeciwnościom losu. A przede wszystkim o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno rezygnować z dziecięcych pragnień.

Rozmowę z autorką w ramach spotkania online poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Rozmowa odbędzie się o godz. 18:00 na stronie Facebook.com/Empikcom.

Transmisje spotkań #premieraonline odbywają się na profilu Empik.com na Facebooku. Wszystkie tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com