Po prawej zdjęcia autorów książki, po lewej w żółtej ramce ich nazwiska

Marcin Szumowski, Kazimierz Nóżka - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-07-29 ( środa )
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Empik zaprasza na e-spotkanie z Marcinem Szumowskim i Kazimierzem Nóżką, autorami książki "Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki". Interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom w środę 29 lipca o godz. 18:00. Spotkanie, tłumaczone również na język migowy, poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

"Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki" (Oficyna 4eM) to drugi, po bestsellerowej "Niedźwiedzicy z Baligrodu", tom opowieści o Bieszczadach. Tym razem motywem przewodnim książki Marcina Szumowskiego są wilki. Odkrywamy ich zwyczaje, śledzimy pasjonujące przygody i przełomowe życiowe momenty. Unikalna relacja z życia zwierząt w Bieszczadach staje przed nami otworem. Spotykamy niedźwiedzie kradnące pszczelarzom miód, wilki jedzące jabłka, sprytne dziki, dostojne puszczyki i inne, małe i duże zwierzęta, których leśne życie widoczne jest tylko dla doświadczonych obserwatorów.

Przewodnikiem autora jest Kazimierz Nóżka, najbardziej znany polski leśnik, który po bieszczadzkich lasach wędruje od tak dawna, że stał się kopalnią niezwykłych górskich anegdot, historii z dreszczykiem, wzruszających opowieści o relacjach rodzinnych zwierząt. Marcin Szumowski poznał Kazka kilka lat temu przy okazji swojej pracy dziennikarskiej. Postanowił przekazać szerszemu gronu odbiorców wiedzę i doświadczenie tego nietuzinkowego człowieka.

Zobacz www.facebook.com/events/1148312548875914/