Święto słowa. Impreza porywającego opowiadania i radosnego słuchania - finał IV mistrzostw slamu poetyckiego! Organiozatorzy zaplanowali na ten dzień szereg wydarzeń, które wprowadzą uczestników w to, na co wszyscy czekają, a więc finałowy turniej dwanaściorga najlepszych slamerów i slamerek z całego kraju, z których tylko ta jedna może zostać Mistrzynią polskiego slamu 2020 (lub Mistrzem, choć do tej pory w trzech poprzednich edycjach zwyciężały dziewczyny: Rudka Zydel, Aleksandra Kanar i Magdalena Tyszecka).
Wszystkie wydarzenia są otwarte dla publiczności i darmowe oraz odbywają się na terenie KontenerART.
13:00-14:00 Spotkanie "O organizacji lokalnej sceny slamowej" [po angielsku], prowadzenie: Tobi Kunze z Hannoweru
13:00-14:00 Rozgrzewka aktorska, prowadzenie: Maciej Ćwieluch
13:00-14:00 Rozgrzewka poetycka, prowadzenie: Awałsia Askrobmysz - slamerka, reprezentantka Polski podczas Mistrzostw Świata Slamu Poetyckiego w 2019 roku. Kuratorka w Fundacji KulturAkcji, doktorantka SNJL UAM, "pani od polskiego" w poznańskiej podstawówce.
14:15-15:00 Subiektywna historia slamu w Polsce, prowadzenie: Monika M. Błaszczak - Animatorka akcji kulturalnych, facylitatorka społecznych. Absolwentka psychologii, studentka filologii polskiej. Laureatka konkursów poetyckich oraz slamów. Związana m.in. z londyńskim wydawnictwem OFF_PRESS, SDK i Radiem kapitał. Lubi projekty z pogranicza słowa i teatru, a czasem nawet coś pośpiewa. Zawodowo związana z kreowaniem wizerunku (PR-em). Pochodzi z Olsztyna, mieszka w Warszawie.
15:15-16:15 Rozmowa online z Markiem Kelly Smithem [po angielsku], prowadzenie: Maciej Mikulewicz, animator sceny slamowej w Poznaniu i MC mistrzostw. Marc Kelly Smith - (nazywany Slam Papi) były robotnik budowlany z Chicago, który w 1984 roku w Get Me High Jazz Club stworzył nowy styl prezentowania poezji na scenie, a który, po rozwinięciu na deskach Green Mill Tavern, szybko rozlał się w ogólnoświatowy ruch artystyczny znany jako poetry slam. Poeta, reżyser i animator. Dyrektor chicagowskiego Speak'Easy Ensemble, eksperymentalnej grupy teatralnej specjalizującej się w interpretacji scenicznej poezji.
16:30-18:30 Turniej Eliminacji Ostatniej Szansy
19:00-21:00 Turniej Finałowy
21:00 koncert
Zgłoszenia do wzięcia udziału w obu rozgrzewkach należy nadsyłać na adres: poznanskislam@gmail.com
Otwarcie zgłoszeń do Eliminacji Ostatniej Szansy nastąpi po zakończeniu wszystkich innych kwalifikacji czyli 13 sierpnia o godzinie 12:00. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: poznanskislam@gmail.com.
Regulaminy obu turniejów zostaną opublikowane na początku sierpnia.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędu Miasta Poznania.