Autorki książki na zdjęciu.

Laura Lane i Ellen Haun - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-02-03 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Znane baśnie właśnie nabrały bardziej feministycznego wymiaru. Laura Lane i Ellen Haun przekonują, że nadszedł czas kobiet, które potrafią być prawdziwymi głównymi bohaterkami swoich własnych opowieści. O łamiącej stereotypy książce "Kopciuszek i szklany sufit"  (Wydawnictwo Albatros) autorki opowiedzą polskim czytelnikom podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczem konsekutywnym będzie Taida Meredith.

Laura Lane i Ellen Haun opowiedziały historie znane z dzieciństwa na nowo, z dużą dozą humoru. Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę. Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno. A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda. W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy. Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów "Długo i szczęśliwie" - takie, w którym obie strony są sobie równe.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com