Na grafice plakat wydazrzenia.

każdą sobotę wakacji o godzinie 17:00 przewodniczka lub przewodnik Traktu Królewsko-Cesarskiego poprowadzi uczestników po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.

Harmonogram wycieczek:

31.07. (sobota) godz. 17.00 Zielone wyspy Poznania: Rzeki

7.08. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Ostrów Tumski

14.08. (sobota) godz. 17.00 Zielone wyspy Poznania: Parki

21.08. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Stare Miasto

28.08. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Śródmieście

4.09. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Ostrów Tumski

- Spacer na Trakcie: Ostrów Tumski.

Spotkajmy się na jedynej zachowanej w Poznaniu wyspie na Warcie. To najstarsza część miasta, miejsce nieco odrealnione, wyłączone z gorączki codziennego życia. Wzniosła duchowość sąsiaduje tu ze swojskością, a kameralność wąskich uliczek - z wielką historią początków Polski. Wyjątkową atmosferę Ostrowa Tumskiego zawdzięczamy pracy poznaniaków zamieszkujących wyspę przez ostatnie dziesięć wieków.

Start: przed Śluzą Katedralną, ul. Dziekańska

- Spacer na Trakcie: Stare Miasto.

Spójrzmy na Stare Miasto: średniowieczny i nowożytny Poznań, jak na dzieło stworzone przez jego dawnych mieszkańców. Dzisiejszy salon miasta przez wieki był naturalną przestrzenią życia i pracy dla poznaniaków różnych narodowości, wyznań i kultur. Spróbujemy odnaleźć ducha tego miejsca, spacerując po historycznych zakątkach Starego Rynku i otaczających go ulic i placów.

Start: przed Ratuszem, Stary Rynek

- Spacer na Trakcie: Śródmieście

Powędrujmy do miasta nowoczesnego: dziewiętnastowiecznego centrum Poznania, od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Znajdziemy tu gęsto zabudowane ulice, kwartały stylowych kamienic, rozległe place i imponujące gmachy publiczne. Ten miejski fason to efekt prowadzonej przez lata gry na rywalizację i współpracę, która była udziałem ówczesnych poznaniaków. Poznańskie Śródmieście to dokument czasów, których wpływ na oblicze miasta widoczny jest do dzisiaj.

Start: przy Fontannie Wolności, plac Wolności

- Zielone wyspy Poznania: Rzeki

Czy chcielibyście doświadczyć bliskiego kontakt z naturą w historycznych miejscach Poznania? Podczas spaceru prześledzimy relacje między przyrodą a człowiekiem, które nieraz układały się w mieście burzliwie! Trasa przechadzki powiedzie z Ostrowa Tumskiego przez Chwaliszewo i Groblę, na dawne Stare Miasto.

Start: Most biskupa Jordana

- Zielone wyspy Poznania: Parki

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się parki w miastach? Jeśli macie ochotę odetchnąć świeżym powietrzem i zobaczyć piękne krajobrazy bez konieczności urządzania dalekich wycieczek pozamiejskich, ten spacer jest właśnie dla Was! Przechadzka rozpocznie się nieopodal Starego Rynku, a zakończy w okolicach Dzielnicy Zamkowej.

Start: centralna część parku Chopina

Wicej informacji

opr.sw

Zobacz https://trakt.poznan.pl/