Utrzymany w konwencji czerwono-niebieskiej wizerunek kobiety i nazw wydarzenia.

Jeden z najważniejszych polskich dramatów, określony przez autorkę "tragifarsą kołtuńską", jest opowieścią o ludzkich przywarach. Do języka codziennego przeszły frazy z utworu Zapolskiej, choćby ta o praniu brudów we własnym domu, zaś nazwisko Dulska stało się synonimem zakłamania. Gorzki w wymowie tekst jest jednak napisany językiem lekkim i dowcipnym, równoważącym humorem smutną diagnozę stawianą przez pisarkę. O aktualności sztuki przekonamy się podczas Narodowego Czytania.

Organizatorzy zapraszają na próbę teatralną, którą przeprowadzi sama Gabriela Zapolska. W jej rolę wcieli się aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, Edyta Łukaszewska. Poprowadzi ona czytających przedstawicieli świata kultury, nauki i polityki przez meandry tekstu i emocji "Moralności pani Dulskiej". Podczas wydarzenia będzie też okazja posłuchania piosenek z epoki w wykonaniu Klubu Szyderców Bis.

Jak zwykle Organizatorzy zapraszają do udziału w czytaniu powszechnym, a na zgłoszenia mailowe od osób chcących przeczytać ulubiony fragment czekają pod adresem: zapisy@bracz.edu.pl.

Wydarzenie będzie też transmitowane na bibliotecznym Facebooku.

Zobacz www.bracz.edu.pl