Mizia Blues Band

Mizia & Mizia Blues Band - koncert

2017-01-25 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Wrocławski zespół bluesowy założony w2000 roku przez Stefana i Włodzimierza Miziów. Grają głównie standardy bluesa chicagowskiego wzbogacone o utwory z szeroko pojętego blues-rocka. Są to m.in. utwory zespołu Breakout, Rolling Stones, Ten Years After, ZZ TOP oraz własne kompozycje.

Zespół grał na wielu festiwalach bluesowych w kraju i za granicą (Rawa Blues, Noc Bluesowa w Rawie Mazowieckiej, Blues na Kujawach, Blues nad Bobrem, Blues Alive w Szumperku), a obecnie koncertuje głównie we wrocławskich klubach. W ostatnich latach zespół zorganizował cykliczne imprezy poświęcone gigantom bluesa: Tribute to Nalepa & Alvin Lee w marcu na rocznicę śmierci obu muzyków (5 edycji), Muddy Waters - nauczyciel bluesa (koncert na Dzień Nauczyciela), Blues od A do Z (3 edycje).

W trakcie swojej 16 letniej historii zespół grał na wielu eventach, konferencjach i imprezach firmowych i plenerowych (m.in. w Głogowie, Kudowie Zdroju, w Pałacu w Wąsowie, na Zamku w Trzebieszowicach, na zlocie motocyklowym w Czeszowie).

Mizia & Mizia Blues Band ma na swoim koncie kilka płyt wydanych własnym sumptem. Ostatnie to dwupłytowy album koncertowy z koncertu jubileuszowego na XV-lecie zespołu (2015), "Tribute to Nalepa" (2013), dwupłytowy album "We think we got the blues/Blues Roots" (2011).

Bilety - 20 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/