a

Festiwal Przyjaciół Meskaliny vol. 4 - Bloki

04.12.2015
20:30

Festiwal Przyjaciół Meskaliny vol. 4 - Dzień 2

19.00 THE MOODSWINGER
20.30 BLOKI
22.00 REBEKA

bilet jednodniowy: 35 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu
koncertu
do kupienia na bilety24.pl*
* Bilety zakupione za pośrednictwem strony bilety24.pl mają doliczoną opłatę serwisową

Dzień 1
Dzień 3

Festiwal Przyjaciół Meskaliny to niecodzienne wydarzenie muzyczne, w trakcie którego wystąpi 9 wykonawców z Polski i zagranicy. Czwarta edycja Festiwalu to powrót do kompaktowej formy i długości.
Artyści, których spotkamy na Festiwalu, są zaprzyjaźnieni z publicznością i klubem. Lubią atmosferę tego miejsca i dlatego chętnie wracają z nowymi projektami, by zaprezentować premierowe utwory, ale też zagrać w nowych formacjach.

BLOKI
bloki wyrastają z tkanki miasta, bawią się jego rytmem, oddechem i zapachem. Kryją się w zaułkach, spontanicznych domówkach, godzinach spędzonych na przystankach. Spacerują po parkach, wylegują nad rzeką, snują po dusznych knajpach, często też najzwyczajniej w świecie gapią się w szybę.
Grają na żywo zawieszeni gdzieś pomiedzy 90' a współczesnością, minimal'em a breakbeat'em.
bloki to poznański duet elektroniczny, który tworzą producent i perkusista Piotr Kowalski (Kopyt / Kowalski) i wokalistka Paulina Ślusarek. W muzyce zespołu słychać inspiracje brzmieniami przełomu lat 90'-00', a beat jest najczęściej punktem wyjściowym do dalszych dźwiękowych poszukiwań w szerokiej przestrzeni stylistycznej, gdzieś pomiędzy trip-hop'em, minimal-soul'em a breakbeat'em.
bloki uwielbiają live-acty i aby przekazać w nich jak najwięcej energii i emocji, większość kompozycji powstaje na automatach perkusyjnych i syntezatorze analogowym, a całe utwory rejestrowane są od początku do końca na żywo.
Debiutancka EP-ka duetu pt. Dance that! (2015) spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem. Artyści występowali na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Mooryc, Gorje Hewek czy Gathaspar. Gościli również na Festiwalu PLASTER w CSW w Toruniu oraz na GAMMA Festival w Gnieźnie. Natomiast pojekt okładki płyty, autorstwa Tomasza Piróga, znalazł się wsród 6 najlepszych polskich okładek 2015 r. w konkursie organizowanym przez Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu.

Bilety dostępne w:

Baner