a

Festiwal Przyjaciół Meskaliny vol. 4 - Bisquit

05.12.2015
20:30

Festiwal Przyjaciół Meskaliny vol. 4 - Dzień 3

19.00 NINA MONTI
20.30 BISQUIT
22.00 KASIA STANKIEWICZ

bilet jednodniowy: 35 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu
koncertu
do kupienia na bilety24.pl*
* Bilety zakupione za pośrednictwem strony bilety24.pl mają doliczoną opłatę serwisową

Dzień 1
Dzień 2

Festiwal Przyjaciół Meskaliny to niecodzienne wydarzenie muzyczne, w trakcie którego wystąpi 9 wykonawców z Polski i zagranicy. Czwarta edycja Festiwalu to powrót do kompaktowej formy i długości.
Artyści, których spotkamy na Festiwalu, są zaprzyjaźnieni z publicznością i klubem. Lubią atmosferę tego miejsca i dlatego chętnie wracają z nowymi projektami, by zaprezentować premierowe utwory, ale też zagrać w nowych formacjach.

BISQUIT
Bisquit powrócił z nowymi dźwiękami, świetnymi kompozycjami i niebanalnymi tekstami. Wiele przebojów takich jak "Kino", "Przypływy i Odpływy", "Kasjo", a także "Wielki mały człowiek" (cover kultowego zespołu "2+1"), przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach wielu list przebojów. Z okazji nowej płyty BISQUIT odbył trasę koncertową po wielu klubach w Polsce, gorąco i licznie przyjmowany przez publiczność.
W marcu 2015 r. BISQUIT wydał nową EP-kę Dunes Blanches (Białe Wydmy).
Zespół sięgnął po 2 utwory, które ukazały się już wcześniej. Pierwszy "Pas Grand Chose" to francuskojęzyczna wersja "Tak mało wiesz" - piosenki BISQUIT, która ukazała się na płycie z 2008 roku "Pytania".
Numer dwa to hit końca lat 80-tych, wykonywany wcześniej przez francuską piosenkarkę Desirelles "Voyage Voyage".
Zaskakujące aranżacje, lekkość języka francuskiego, nowatorskie brzmienia i wyjątkowość wydawnictwa to nowe otwarcie w dotychczasowej działalności BISQUIT.
Wersja "Voyage Voyage" w wykonaniu BISQUIT znalazła się na wyjątkowej składance BBC Radio 2 "Sounds Of The 80s", obok tak znanych artystów jak: Manic Street Preachers, James Blunt, Kaiser Chiefs, Dido, Ed Sheeran, Rumer, Birdy, SAM SMITH, Katie Melua czy The Script.

Bilety dostępne w:

Baner