logo

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - IV eliminacja

11.03.2016
20:00 23:00

IV eliminacja XIV Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu"

W konkursie zmierzą się kabarety Dworski i 7 Minut PO. Gościem będzie Grupa Rafała Kmity w Wieczorze Kabaretowym.

KABARET DWORSKI

Grupa satyry historycznej tworzy scenki prezentujące świat sprzed kilku wieków w krzywym zwierciadle. Specyficzny język, historyczne stroje, scenografia, instrumenty na żywo - skrzypce, klarnet, przenoszą odbiorców w inny wymiar.

Grupa krąży w przestrzeni i czasie, po kraju Lachów, Lachonek i Lachoniątek ze swoim pierwszym programem: "I podawał wiek wiekowi. Perypetie chucią pisane i inne defloracje" w celu szerzenia satyry, prowokowania do śmiechu, ale i myśli twórczej. Nakazał im tak czynić Ignacy Krasicki, który powiedział: "idźcie wszędzie, tylko nie tutaj, bo to śmiech".

7 MINUT PO

Kabaret powstał w 2009 roku, jednak w aktualnej formie i składzie działa od połowy roku 2011. W naszym programie jesteśmy wierni klasycznej formie kabaretu wykorzystującej zarówno monologi jak i piosenki. Głównym celem kabaretu jest przeniesienie widza w świat baśniowy oraz wywoływanie różnych skrajnych emocji, w tym śmiechu i grozy. Najnowsze osiągnięcia to: Grand Prix na 29 PAKA 2013 r., 1 miejsce na 30 PAKA, nagroda publiczności, nagroda radia Kraków, nagroda TVP rozrywka, 1 miejsce ex aequo na Lidzbarskim Wieczorze Humoru i Satyry 2014 r., 1 miejsce w pojedynkach laureatów 30 PAKi, I miejsce na Zielonogórskim Festiwalu Kabaretu 2015 r., 1 miejsce w plebiscycie portalu ekabaret w kategorii na najlepszy kabaret młodego pokolenia w 2014 roku.

GRUPA RAFAŁA KIMTY powstała w roku 1993.

W ciągu 20 lat działalności zagrała ponad 2000 przedstawień, prezentując swoje spektakle nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Szwecji, Austrii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych.

W tym czasie przez przedstawienia Grupy przewinęło się blisko stu wykonawców.

Scenarzystą, autorem wszystkich tekstów oraz reżyserem Grupy jest Rafał Kmita, natomiast kompozytorem i kierownikiem muzycznym - Bolesław Rawski.

Bilety kosztują 40 zł.

Więcej informacji

Bilety dostępne w: