plakat

26 maja, piątek, godz. 18.00 - Beardoelectro Night: Brat Bit & John Reverb

27 maja, sobota, godz. 12.00 - Poznańska Giełda Fonograficzna Vol. X

Wstęp na giełdę jest bezpłatny.

27 maja, sobota, godz. 14.00 - Wolna sobota - Chicago w KontenerART
14.00 - warsztaty muzyczno-plastyczne "Painting Sound", prowadzone przez znakomitego Lewisa Achenbacha, który jest chicagowskim plastykiem, współpracującym z jazzowymi muzykami.
Dzieci i rodzice, w towarzyszeniu improwizowanej muzyki, będą mogli nauczyć się malować dźwiękiem. Zapisy: kontenerart@gmail.com

18.00 - do nocy - Wspólne Granie - Poznań improwizuje z Chicago
Od wczesnego popołudnia w KontenerART pojawiać się będą kolejni muzycy, wspólnie tworząc dźwiękowe tło dla popołudnia. Około 18.00 muzycy przeniosą się na scenę. Ideą całego dnia będzie dołączanie kolejnych grających. Swoją obecnością uświetni ten wieczór Makaya McCraven - zjawiskowy muzyk z Chicago.

27 maja, sobota, godz. 16.00 - Warsztaty: ręczne barwienie tkanin - modern shibori

W trakcie zajęć będzie można zgłębić się w tajniki samodzielnego barwienia tkanin, jak również projektowania grafik i ich wykonywania np. na koszulkach. Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł nauczyć się w praktyce ręcznego farbowania tkanin. Taka tkanina spełnia funkcję dekoracyjną, można ją wykorzystać do wykonania zasłony, poszewki na poduszki, narzuty na łóżko, można taki materiał oprawić lub powiesić na ścianie.

Shibori to tradycyjna, ponad tysiącletnia, japońska sztuka ręcznego wiązania i barwienia tkanin. Techniki shibori pozwalają uzyskać niepowtarzalne wzory, których powstanie wymaga precyzji, cierpliwości i wyobraźni.

Jak przygotować się na warsztaty? Proszę zaopatrzyć się w kawałek materiału z naturalnych włókien który zawiera co najmniej 80 proc. bawełny. Może być to prześcieradło, koszulka, poszewka na poduszkę, torba, bluza, chusta itp.

Warsztaty nie mają ograniczeń wiekowych, ale najmłodsi uczestnicy - poniżej dziesiątego roku życia - powinni w nich brać udział razem z opiekunami.

Warsztaty prowadzi Ida Łowżył - artystka wizualna. Oprócz projektowania i barwienia tkanin zajmuje się ilustracją, malarstwem, projektowaniem graficznym, tatuażem i fotografią. Od pięciu lat prowadzi warsztaty farbiarskie na terenie Polski i innych krajów europejskich.

Udział w warsztatach jest darmowy.

30 maja, wtorek, gody. 19.00 - Wartki stan-up, czyli stan-upy nad Wartą 

1 czerwca, czwartek, godz. 20.00 - Innercity Ensemble

Międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach/projektach, jak m.in.: Hati, Stara Rzeka, Alameda 2/3/4/5, Pictorial Candi, Jachna/Buhl, Kapital, T'ien Lai, Tropy. Zespół działa od początku w niezmiennym składzie: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Makowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

Wstęp wolny!

Program w ramach KontenerART i Projektu AKTYWATOR - Kultura dla przestrzeni przestrzeń dla kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowano ze środków Miasta Poznania