Charlie Shikazaki

Imaginary Machete Swinger (Japonia) - koncert

2017-06-27 ( wtorek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Grupa alternatywnego rocka z Japonii po raz pierwszy w Polsce! Twórczość zespołu koncentruje się wokół "progressive rock" o zabarwieniu romantycznym. Stylizacja artystyczna opiera się na japońskiej subkulturze "visual kei".
Formacja założona została w 2016 roku, w 20. rocznicę rozpoczęcia działalności muzycznej kompozytora Sogo Akiyoshi. Idea powstania zespołu pojawiła się w trakcie kolaboracji wokalistki Charlie Shikazaki oraz Sogo Akiyoshi. Koichi Shoji dołączył do zespołu na początku 2017 roku.

Charlie Shikazaki, doktorantka literatury angielskiej, piosenkarka oraz kompozytorka, działa w Hong Kongu oraz Tokio. Zwyciężczyni konkursu The Showroom Real Live sponsorowanego przez SonyMusic (2015). Występowała w Japonii oraz Anglii. Jej pierwszy album "Johannes Faktotum" (2015) zawiera piosenki inspirowane bohaterami z dzieł Szekspira.

Sogo Akiyoshi rozpoczął karierę muzyczną w 1997 roku jako perkusista oraz kompozytor. Poprzez lata eksperymentów Sogo tworzył muzykę czerpiącą inspirację z teatru kabuki jak również z anime.

Kocha Shoji, basista oraz producent z pasją do odkrywania nowych trendów muzycznych. Prze lata tworzył z Flujam Creative Agency, współpracując z muzykami w Japonii oraz Anglii.

Bilety 30 zł.

akt.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/