5. urodziny

5. Urodziny Sceny Roboczej

26.10 – 29.10.2017

W programie 5. URODZIN SCENY ROBOCZEJ pokazany zostanie spektakl Adama Ziajskiego Nie mów nikomu, odbędą się dwa muzyczne projekty: spektakl Róża i koncert Brusque Twins. W ramach wydarzenia także znany i doceniany Dom Tańca z potańcówką oraz Kapela Hałasów i zespół The Pineal z interaktywnym przedstawieniem dla dzieci i młodzieży Muzykobranie.

URODZINOWY PROGRAM:

26 X / czwartek / 19:00 / NIE MÓW NIKOMU / Adam Ziajski
27 X / piątek / 19:00 / RÓŻA / Atman, Jakimiak, Kaliski, Kołodziej, Polak
27 X / piątek /20.30/ Brusque Twins
28 X / sobota/ 19:00 / DOM TAŃCA / bilety: do kupienia przed wejściem
29 X / niedziela / 18:00 / MUZYKOBRANIE / Jacek Hałas i The Pineal

Róża to muzyczny projekt, który sprawdza, w jaki sposób możemy wprowadzić myśl Róży Luksemburg na scenę. W ramach performatywnego koncertu przywołujemy niechcianą pamięć o kobiecie, która była wolna w świecie, w którym kobietom było wolno o wiele mniej, o przywódczyni politycznej w świecie rządzonym przez mężczyzn, do których należała władza i wykształcenie, o intelektualistce, przeciwniczce wojen, samotnej w tłumie paradujących nacjonalistów, defilad i armatnich kanonad.

Duet Brusque Twins rozpoczął pracę z syntezatorami w 2009 po przeprowadzce do Montrealu. W 2011 do sieci trafiło kilka ich utworów, które od razu zdobyły zainteresowanie międzynarodowych blogerów muzycznych, a zespół zaczął koncertować na rozwijającej się montrealskiej scenie. Przez kolejne lata ich estetyka BT ewoluowała w stronę EBM i Techno. Swoimi koncertami, które odbywają się w zaciemnionej przestrzeni, oświetlonej pojedynczym stroboskopem pulsującym w rytmie muzyki, podkreślają fizyczny aspekt koncertów i kompozycji. Ich ostatnia EP TRASHBAG, jest końcowym wynikiem tych przekształceń.

Bilety dostępne w serwisie Bilety24. Bilety na spektakle Nie mów nikomu i Róża, oraz na koncert Brusque Twins dostępne również w Centrum Informacji Miejskiej

Bilety dostępne w:

Zobacz www.scenarobocza.pl