x

Nostalgia Festival Poznań 2017

16.11 – 18.11.2017

Nostalgia Festival Poznań od dziesięciu lat prezentuje zjawiska współczesnej muzyki krajów Europy środkowej, wschodniej i południowej. W tym roku organizatorzy zapraszają na specjalną, jubileuszową edycję festiwalu muzyki poświęconej "Pieśni wspólnej".

Pieśń jest dla nas gatunkiem demokratycznym, egalitarnym i ahistorycznym, który może być rozumiany na wiele różnych sposobów, z których żaden nie będzie błędny. Punktem wyjścia do programowania Nostalgii było dla nas dzieło brytyjskiego tenora Johna Pottera - "Amores Pasados", wydane przez wytwórnię ECM Records, z którą współpracujemy od początku istnienia festiwalu. W programie m.in. dwa wieczory koncertowe.

Koncertom towarzyszyć będzie otwarty program pokazów audiowizualnych, prezentujący dokumenty i filmy fabularne poświęcone "pieśni wspólnej" oraz rozmów z artystami i warsztaty krytyki muzycznej z Meakultura. W tym roku spotkania i filmy odbywać się będą w Fundacji Malta a koncerty w Auli Artis.

Na wieczory koncertowe obowiązywać będą bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44.

Program wydarzeń

Informacje o biletach

opr.sw

_

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
akt.LT

Zobacz nostalgiafestival.pl/pl