Edyta Geppert

Recital Edyty Geppert

18.11.2017
19:30

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój  repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją  usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród  autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka  Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha  Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród  kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna  Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru  Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych  prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa  wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Recital Edyty Geppert  to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro  skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi,  a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez  teksty klasyka gatunku Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia  emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni  prawdziwą charyzmą artyści.

Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Bilety w cenie: 110 i 120 zł. do nabycia: Kasa Kina Apollo, tel. 61 851 76 34

Sprzedaż internetowa: Kupbilecik.pl i Biletyna.pl

opr.sw