Brian Charette

Nominowany do Grammy pianista i organista Brian Charette - jedna z najważniejszych postaci współczesnego jazzu, powraca do Blue Note! Wirtuoz organów Hammonda B3, autor licznych publikacji popularyzujących ten instrument, od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w muzycznych rankingach.

Zanim Charette stał się osobą rozpoznawalną w nowojorskim świecie muzycznym, wychwalanym przez krytykę kompozytorem i liderem własnych składów koncertowych, grał z wieloma uznanymi artystami, jak Joni Mitchell, Chaka Khan czy Lou Donaldson.

Obecnie Brian ma na swoim koncie dziesięć płyt - jako lider różnych składów - oraz kilkanaście albumów, na których występuje w charakterze muzyka sesyjnego.
Wykonując zarówno covery jak i oryginalny materiał, Charette gra lekko, pływająco - wręcz swawolnie. Skłania się ku mistrzom gatunku, ale również tworzy własny, fascynujący koktajl dźwięków, pochodzących jakby z 1963 roku.

Brian Charette, oprócz koncertów w Stanach Zjednoczonych (w Nowym Jorku, Los Angeles, Detroit, Cleveland, Nowym Orleanie), występował także w Hiszpanii, Indonezji, Czechach i Niemczech.

Charette jest także aktywnym edukatorem muzycznym. Pisze materiały dla "Keyboard Magazine", "DownBeat" i "Muzikus". Prowadzi zajęcia w klasach mistrzowskich na całym świecie, a także letnie warsztaty jazzowe w Jesek Conservatory w Pradze.

Poza muzyką Brian zafascynowany jest szachami oraz White Crane kung fu, w którym posiada czarny pas.

Wystąpią:

  • Brian Charette - Hammond B3,
  • Libor Smoldas - gitara,
  • Tomas Hobzek - perkusja

Bilety:

  • 50 zł - pierwsza pula
  • 70 zł - druga pula

_
opr.LT

Bilety dostępne w: