plakat

Koncert Rzeczny - Paulina Miu

2018-08-25 ( sobota )
17:00
Brama Poznania, Amfiteatr nad Cybiną, ul. Gdańska 2, Poznań

Kategoria: Muzyka

Na zakończenie sobotniego wieczoru nad Cybiną wybrzmiewać będą folkowe dźwięki, które wprawią w ruch tancerzy.

W ramach balfolkowej sesji muzyczno-tanecznej pojawią się utwory głównie z zachodniej części Europy, a w ich rytm w parach, w kręgu i w korowodzie uczestnicy będą tańczyć. Do niektórych tańców łatwo będzie dołączyć.

Dźwiękami podzielą się zaprzyjaźnieni muzycy z Poznania i okolic, swoją obecność wstępnie zapowiedział także wybitny bretoński flecista - Malo Carvou! Sesja jest otwarta - można dołączyć z różnymi instrumentami, preferowany jest repertuar taneczny i folkowy zarazem!

Wstęp wolny.

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie.
Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech.

Zobacz www.poznan.pl/mim/events/rzeka-zywa-letni-cykl-nadrzeczny,103209.html