a

Koncert - Jerry Bergonzi / Piotr Lemańczyk / Jacek Kochan - KONCERT ODWOŁANY!

2019-03-16 ( sobota )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Jerry Bergonzi uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych. Po raz pierwszy zyskał uznanie, stając się częstym gościem na trasach i nagraniach zespołu Dave'a Brubecka w latach siedemdziesiątych.

Od 1979 do 1982 roku zajmował fotel saksofonisty w kwartecie Dave'a Brubecka, z którym nagrał 9 albumów. Bergonzi wykłada w New England Conservatory of Music w Bostonie.
Jest autorem "Inside Improvisation", wieloczęściowej serii książek instruktażowych z płytami CD i filmami wideo oraz kolejnej serii książek o improwizacji opublikowanych przez Advance Music. Jest także autorem książki "Sound Advice" wydanej przez Jamey Aebersold Jazz.

Nagrywał płyty dla: Blue Note, Red, Not Fat, Concord, Atlantic, Label Bleu, Enja, Columbia, Deux Z, Denon, Canyon, Cadence, Musidisc, Ram, Ninety One, Freelance and Savant. Wielokrotnie nagrywał dla Double-Time Records. Współpraca z Piotrem Lemańczykiem i Jackiem Kochanem rozpoczęła się  w 2009 roku. Dwa lata później ukazała się płyta Three Point Shot nagrana dla niemieckiej wytwórni Intuition. Płyta odbiła się szerokim echem w świecie jazzu zdobywając świetne recenzje m.in. w "AllAboutJazz", "The Guardian", "All Music" oraz "Jazz Times".

Bergonzi nie jest wymieniony jako lider tej post-bopowej grupy. Te trzy nazwiska są wymienione jako współ-przywódcy, co ma sens, ponieważ pomagają w pisaniu i brzmią, jakby były połączone. Muzyka tria to bardzo miejski dźwięk. To rodzaj intymnego akustycznego jazzu, który ma się spotkać na ulicach Nowego Jorku, Chicago, Paryża lub innego większego miasta.

Jerry Bergonzi - saksofon, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Jacek Kochan - perkusja

KONCERT ODWOŁANY!

opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: