x

III edycja Muzyki w studni

08.09 – 15.09.2019

III edycja "Muzyki w studni" to kontynuacja cyklu koncertów muzyki dawnej: renesansowej i barokowej  wykonywanych przez muzyków związanych z poznańską i europejską sceną muzyczną.

Artyści wykorzystują naturalną akustykę i klimat zabytkowych kamienic, wprowadzając historyczne brzmienie i repertuar  w naturalne środowisko mieszkańców Wildy jakim są podwórka, klatki schodowe i bramy.

Jak piszą organizatorzy: "Pragniemy aby to wydarzenie było pretekstem do przybliżenia muzyki dawnej w sposób spontaniczny ponad granicą scena - widownia a także czynnikiem integrującym mieszkańców.Na pierwszy koncert  zaprosiliśmy wybitnych muzyków młodego pokolenia Ewelinę Jurgę związaną na co dzień z Wiener Konzerthaus w Austrii, Maksymiliana Święcha poznańskiego klawesynistę, założyciela zespołu Musica Graciana, który umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich oraz  Piotra Młynarczyka - gambistę, absolwenta Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którzy przedstawią muzykę włoskiego kompozytora Giulio Cacciniego.Drugi koncert wykonają muzycy z zespołu Audite! Orchestra założonego przez Natalię Hyżak wybitną klawesynistkę, wykładowcę Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, absolwentki Haute école de musique de Genève. W skład tej kameralnej orkiestry wchodzą muzycy specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych. Artyści, na co dzień związani z wieloma muzycznymi ośrodkami w Polsce i Europie.

Program:

8 września 2019 ul. Fabryczna 13AB godz. 18:30

Ewelina Jurga - sopran

Maksymilian Święch - klawesyn

Piotr Młynarczyk - viola da gamba

15 września 2019 ul. Sikorskiego 6A godz. 18:30

Audite! Orchestra dyr. Natalia Hyżak

Wstęp wolny.

opr.sw