Zdjęcie artystów Janicki x rdmædz

Transmisja #2 - spotkanie z muzyką eksperymentalną online: Qba Janicki x rdmædz

2020-03-28 ( sobota )
18:00
Facebook live

Kategoria: Muzyka Inne

"Transmisje" to nowy cykl spotkań z muzyką eksperymentalną. Co sobotę o godz. 21.00 na profilach LAS-u i Pawilonu dostępne będą sety dj'skie i live acty. To jednak nie wszystko co przygotował Pawilon. Aktualności związane z ich działalnością można znaleźć na stronie: http://pawilon.org.

Już w najbliższą sobotę, tj. 28 marca br., set Qba Janicki x rdmædz.

Qba Janicki - urodzony w Bydgoszczy. W ciągu ostatnich 15 lat zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Peter Brotzmann, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką, Wojtek Mazolewski Quintet, YO NELLY! ze Stevenem Buchananem oraz w nowopowstałych duetach z warszawską kompozytorką Teoniki Rożynek czy belgijskim producentem Obsequies. Oprócz gry na instrumentach, tworzy także muzykę teatralną współpracując z Maciejem Podstawnym, Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą czy Grzegorzem Jaremko. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip hopowej produkując płytę HORE, legendarnego rapera VIENIA.

rdmædz to pseudonim artystyczny mieszkającego w Sokołowsku Adama Radź. Rezydent Farb (Music of the æir). Prowadzi cykl sonic-fiction oraz audycję w Radiu Kapitał o tej samej nazwie. Związany jest także z bydgoskim MÓZGiem, do którego regularnie przyjeżdża w roli grającego bądź kuratorującego cykl Bromberg Calling.

Zobacz www.facebook.com/events/731064874092225/