Kolorowy napis z nazwą festiwalu i rysunki głów dzieci.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru - Kids Fun Folk 2021

19.06.2021

KFF jest imprezą organizowaną w latach 2010-2011 przez Stowarzyszenie Trzeciego Wieku, a od roku 2012 przez Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor".
W zeszłym roku ze względu na sytuację epidemiczną festiwal nie odbył się.

KIDS FUN FOLK Festiwal to święto muzyki, tańca i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości. Odbywa się na teranie Miasta Poznań.
Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży, jak również do mieszkańców i turystów regionu. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniu 19.06.2021 w sobotę, w formie hybrydowej. Festiwal zagości w Poznaniu  w Parku w  Starym Korycie Warty , gdzie powstanie profesjonalna scena oraz telebim. Na scenie  pojawią się   młodzi artyści z Poznania, Szamotuł, Wronek, a także zaproszony Zespół z Beskidu Żywieckiego " Grojcowianie". Już po raz jedenasty, młodzi artyści będą prezentować swój folklor i tradycje  na najwyższym poziomie. Prezentacje zagranicznych zespołów będzie można oglądać na telebimie. Specjalnie na Festiwal swoje prezentacje przygotują zespoły z Serbii, Rumunii, Słowacji i USA.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie możliwość śledzenia wydarzenia on line w dwóch wersjach językowych , w j. polskim oraz j. angielskim.

W Parku Stare Koryto Warty pojawi się również wystawa nagrodzonych prac Wojewódzkiego Dziecięcego Konkursu plastycznego " Dziecko w folklorze świata".

Widzowie, goście  będą mogli również wyplatać wianki z żywych kwiatów