Plakat

29 września rusza akcja W Poznaniu lubimy czytać w ramach której, wydawnictwa, biblioteki i inne instytucje kultury włączyły się w organizację atrakcji dla małych i dużych książkowych moli. Wydawnictwo Miejskie Posnania również przygotowało kilka ciekawych propozycji.

Na początek zaprosimy wszystkie dzieci na niezwykłe spotkanie z książką. Zanim jednak oddamy się przyjemności czytania, spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak powstaje książka? Uczestnicy - pod okiem animatorki i autorki Mai Rausch - spróbują poznać tajemnice tworzenia książki: od pomysłu, poprzez kolejne etapy powstawania, aż do produktu finalnego. W oparciu o zdobytą wiedzę i umiejętności, dzieci wykonają swoją autorską książeczkę.

W ramach akcji odbędą się również dwa spotkania z autorami. 2 października spotkamy się z Piotrem Bojarskim oraz...  komisarzem Zbigniewem Kaczmarkiem, bohaterem jego najnowszej powieści "Pętla" (która na początku października ukaże się nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania). Autor to ceniony dziennikarz i pisarz, autor serii kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w międzywojennym Poznaniu.

29 września Jacek Y. Łuczak - dziennikarz, rowerzysta, turysta i podróżnik, autor regionalnych przewodników krajoznawczych przypomni postać Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach 1931-1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program :

29 i 30.09, g. 15 warsztaty dla dzieci Od deski do deski czyli jak powstaje książka Maja Rausch (obowiązują zapisy mailowe: tomasz.bombrych@wm.poznan.pl, telefoniczne tel. 61 854 07 47 lub 783 680 579)

30.09, g. 12 spotkanie z Jackiem Y. Łuczakiem Poznań mój i... Kazimierza Nowaka

2.10, g. 17 spotkanie z Piotrem Bojarskim Komisarz Kaczmarek, czyli poznański kryminał retro

wszystkie wydarzenia odbędą się w Salonie Posnania, ul. F. Ratajczaka 44

Zobacz www.wmposnania.pl