plakat

Stwórz swoje mazidełko w Laboratorium Wyobraźni

2016-09-11 ( niedziela )
Laboratorium Wyobraźni PPNT, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Podczas warsztatów naukowych w Laboratorium Wyobraźni już niejedno zostało potwierdzone. Tym razem udowodnimy, że chemia ma piękną stronę i dodatkowo może przysłużyć się w tworzeniu domowych "upiększaczy". organizatorzy zapraszaj całe rodziny na zajęcia "Chemia piękna, piękna chemia".

Rodzice wiedzą, że dzieci lubią malować po wszystkim, w tym po własnych buziach. W Laboratorium Wyobraźni ta dziecięca pasja została wykorzystana w programie warsztatów "Chemia piękna, piękna chemia", w trakcie których mali naukowcy samodzielne stworzą bezpieczne i kolorowe kosmetyki.

Eksperymenty chemiczne z elementami chemii kosmetycznej przenoszą dzieci w tajemniczy i kolorowy świat maseczek i peelingów, a także pozwalają stworzyć swoje własne indywidualne pachnidło, jednocześnie obrazowo tłumacząc proste reakcje i zależności chemiczne. Program zajęć, w którym dzieci samodzielne ucierają, mieszają i dodają poszczególne składniki, dopasowany jest do zainteresowań zarówno dziewczynek, jak i chłopców.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Bilety zakupić należy z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl (można zakupić bilet upoważniający do udziału w zajęciach oraz zwiedzania wystawy lub bilet obejmujący warsztaty, wystawę i planetarium)

Zobacz www.ppnt.poznan.pl