plakat

CZYTATY - cykl spotkań z książką dla dzieci i rodziców

2017-12-16 ( sobota )
12:00
Biblioteka Raczyńskich, sala 1, pl. Wolności 19, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

CZYTATY "Kiedy byłem mały..."

W niezwykłym przedświątecznym czasie uczestnicy spotkają się z Chórem Domirela z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego, aby wejść w świat nut i dźwięków, a także wspólnie pomuzykować. 
Nie zabraknie też  niespodzianek  oraz opowieści o Bożym Narodzeniu i czasie, gdy większość z nas wspomina smaki, zapachy i zwyczaje z przeszłości.

Spotkanie wieńczące cykl CZYTATY poprowadzi Aleksander Machalica.

Wstęp wolny.

_

CZYTATY to nowy cykl spotkań organizowany przez Bibliotekę Raczyńskich z myślą o ojcach i dzieciach, którzy chcą ciekawie spędzić sobotnie popołudnia. Proponujemy tematy i lektury, które obudzą czytelnicze wspomnienia
z dzieciństwa ojców, ale także pokażą najnowsze propozycje wydawnicze. Spotkania będą dotyczyły m.in. sportu, techniki, historii, sztuki i przyrody, czyli tego, co interesuje i dużych, i małych. Mamy nadzieję, że obecność gościa specjalnego i dodatkowych atrakcji sprawi, że Biblioteka Raczyńskich stanie się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu.

Dlaczego CZYTA?
W świecie, w którym statystyki pokazują spadający poziom czytelnictwa, chcemy przypomnieć o niezwykłej roli książki, która rozwija wyobraźnię, język, wspomaga rozwój, a także daje wspaniałą podstawę do rozmowy
i zacieśniania więzi. Chcemy przypomnieć różnorodność tematów poruszanych w literaturze (powieści przygodowe, historyczne, książki popularno-naukowe, poezja, sztuki teatralne) i pokazać wielość książkowych form.

Dlaczego TATY?
Badania czytelnictwa jasno wskazują, że mężczyźni czytają mniej. Często wynika to z braku czasu, ale też z braku zorientowania w ofercie wydawniczej - nasze spotkania pomogą w poznaniu świata literatury oraz wskażą najciekawsze i najbardziej wartościowe pozycje. Badania mówią też, że "tym, którzy sami czytają książki, łatwiej jest wychować przyszłych czytelników". Liczymy, że spotkania w Bibliotece Raczyńskich będą sprzyjać rodzeniu się wspólnych pasji, staną się platformą wymiany doświadczeń czytających ojców, czytających dzieci i czytających gości, którzy za każdym razem zaproponują lekturę wybranej książki.

Po spotkaniu zostańcie w bibliotece! Organizatorzy zachęcają do zapisania się do Biblioteki dla dzieci, samodzielnego spędzenia czasu wśród regałów i poszukiwania fascynujących książek. Przygotowano literackie ściągi, które pomogą zorientować się w gąszczu tytułów.
Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki CZYTATOM ojcowie i dzieci poczują więź z wielką rodziną czytelników.

_
opr.LT

Zobacz www.bracz.edu.pl