plakat

Bilet do teatru za 350 groszy - Obiecana Ziemia Obiecana

2019-05-18 ( sobota )
10:00-14:00
Aula Artis , ul. Gen. T. Kutrzeby 10, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Seniorzy

Polski Teatr Tańca znalazł się w gronie blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast biorących udział w obchodach Piątego Dnia Teatru Publicznego i akcji "Bilet do teatru za 350 groszy". 22 maja o godz. 20.00 w Auli Artis w Poznaniu zagra swój najnowszy spektakl - "Obiecaną Ziemię Obiecaną" - epicką opowieść o dziejach ludzkości widzianych jako odwieczna historia wykluczenia - w reżyserii Katarzyny Raduszyńskiej, choreografii Artura Bieńkowskiego i scenografii Pawła Walickiego.  

Bilety na spektakl "Obiecana Ziemia Obiecana" w cenie 350 groszy będzie można zakupić wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej, na stoisku Polskiego Teatru Tańca zlokalizowanym na płycie Starego Rynku w Poznaniu, w sobotę 18 maja br., w godz. 10.00 - 14.00. O 12.05 PTT zaprezentuje performans nawiązujący do idei Dnia Teatru Publicznego oraz repertuaru teatru.

W tym roku, z okazji Dnia Teatru Publicznego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego inicjuje gromadzenie informacji o czynnikach wpływających na sukces teatru. Pilotażowe badanie czynników sukcesu przeprowadzone zostanie 18 maja, w Dzień Teatru Publicznego, przez zespół prof. Rafała Kasprzaka. Badanie będzie miało formę zindywidualizowanej internetowej ankiety dla trzech grup oceniających, która od 18 maja dostępna będzie pod adresem www.ocenteatr.pl oraz na stronach teatrów biorących udział w akcji. 

Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Pomysł organizacji Dnia Teatru Publicznego narodził się w 2015 roku, kiedy Teatr Narodowy, a zarazem teatr publiczny w Polsce, świętował 250-lecie swojego istnienia. Na widowniach zasiadło wówczas blisko 50 tysięcy widzów - także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Spis spektakli za 350 gr w Poznaniu na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl

Zobacz www.dzienteatrupublicznego.pl