Warsztaty: wykonanie drzewa z filcu.

Warsztaty klimatyczne dla dzieci w Bramie Poznania

04.02 – 07.02.2020
  • 4.02 - Zwierzyniec: Czym jest bioróżnorodność i czy jest nam w ogóle potrzebna? Jak odróżnić tropy zwierząt, które można spotkać na spacerze w lesie? Będziemy szukać odpowiedzi na te pytania i wykonamy własne maski zwierząt.
  • 5.02. - Zapakowani - Jak długo rozkłada się plastik, i ile zjadamy go w ciągu tygodnia? O co chodzi z zero waste? Rozwikłamy te pytania i ozdobimy materiałowe plecaki, żeby ograniczyć używanie jednorazowych siatek.
  • 6.02 - W koronach drzew - Jak to się dzieje, że drzewa produkują tlen? Jak odróżniać gatunki drzew z najbliższej okolicy? Odpowiemy na te i inne pytania oraz będziemy pracować nad własnym atlasem drzew.
  • 7.02 - Coraz cieplej - Jak szybko topnieją lodowce i jakie będą tego skutki? Co możemy zrobić, żeby temu zapobiec? Wspólnie się nad tym zastanowimy i zrobimy własne najprawdziwsze lasy w słoiku.

Warsztaty klimatyczne dla dzieci w czasie ferii zimowych 2020 zapisy indywidualne
Uczestnicy: dzieci w wieku 8-12 lat. Będą dyskutować, wykonywać doświadczenia, robić przypinki z własnymi ekosymbolami, tworzyć prace plastyczne i przede wszystkim dobrze się bawić.
Można wziąć udział w pojedynczych warsztatach lub w całym cyklu!
Wymagany wcześniejszy zakup za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.bramapoznania.pl bądź w kasie w godzinach otwarcia instytucji.
Cena: 10 zł.
Termin: 4, 5, 6, 7 lutego 2020 r. godz. 10.00-12.00.
Miejsce: sala w śluzie katedralnej, zbiórka w holu głównym Bramy Poznania. 

Zobacz www.bramapoznania.pl/